Dobre widowisko w wykonaniu piłkarzy Gryfa
autor: jurgolW spotkaniu 11 kolejki IV ligi województwa zachodniopomorskiego, Gryf Kamień Pomorski wygrał z Astrą Ustronie Morskie 3:1. Bramki dla kamieńskiej drużyny zdobyli: Szymon Włodarek, Adrian Kapczyński oraz Rafał Janus. Honorowe trafienie dla Astry Ustronie Morskie zaliczył Stanisław Gontek. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze Andrzeja Krzywickiego. Szymon Włodarek już na początku miał stuprocentową okazję do zdobycia gola. W 10 minucie w łatwy sposób minął ostatniego obrońce i przed sobą miał tylko bramkarza gości. Niestety młody zawodnik Gryfa zamiast strzelać bezpośrednio na bramkę Astry, wybrał inny wariant. W konsekwencji wynik spotkania nie uległ zmianie.
Ataki Gryfa przyniosły efekt w 19 minucie, Ryszard Król precyzyjnie obsłużył Szymona Włodarka, a ten płaskim uderzeniem umieścił piłkę w siatce. W pierwszej części spotkania szanse na podwyższenie wyniku mieli: Kacper Wittbrodt, Przemysław Dąbrowski oraz Szymon Włodarek. Jednak nie zdołali już pokonać bramkarza gości. W 45 minucie meczu sędzia główny tego pojedynku Tomasz Czyżak zaprosił oba zespoły na 15 minutową przerwę.

Druga połowa rozpoczęła się identycznie jak pierwsza, z tą zasadniczą różnicą, że gryfici byli zabójczo skuteczni. W 49 minucie do rzutu rożnego podszedł Adrian Kapczyński, który bezpośrednio ulokował piłkę w bramce gości. Gryfici poszli za ciosem i sześć minut później prowadzili trzema bramkami. Z głębi pola kapitalnie zagrał Szymon Włodarek, a Rafał Janus w sytuacji sam na sam efektownym strzałem pokonał bramkarza Astry Ustronie Morskie. Goście ambitnie walczyli o bramkę honorową i w 65 minucie zdobyli ją. Z prawej strony zawodnik Astry dokładnie dośrodkował, a piłkę w bramce Kamila Piotrowskiego umieścił Stanisław Gnotek. Po straconej bramce piłkarze Andrzeja Krzywickiego próbowali podwyższyć wynik spotkania lecz ta sztuka nie udała się. W 92 minucie meczu po raz ostatni zabrzmiał gwizdek sędziego głównego Tomasza Czyżaka.

Gryf Kamień Pomorski - Astra Ustronie Morskie 3 : 1 (1 : 0)

Bramki: 19' Włodarek Szymon, 49' Kapczyński Adrian, 55' Janus Rafał

Gryf: Kamil Piotrowski, Adrian Kapczyński, Ryszard Król, Rafał Janus, Radosław Janus, Kacper Wittbrodt, Jarosław Jarecki (65' Andrzej Frańczak), Szymon Włodarek (83' Dawid Roszak), Kamil Kacperek (78' Kamil Pogoda), Przemysław Dąbrowski (71' Michał Bogusz), Sebastian Kmetyk

relacjďż˝ dodaďż˝: szoowar