Mecz prawdy ze Startem Elbląg
autor: kempes7Tylko jeden punkt dzieli drużyny Pogoni Baltica Szczecin i Startu Elbląg w Superlidze Kobiet. Gospodarzem sobotniego starcia będą szczecinianki, ale podopieczne Justyny Steliny są zespołem, który wyjątkowo im nie leży. Z drugiej jednak strony elblążanki przeżywają kryzys formy, który miejscowe powinny wykorzystać. Należy jednak zwrócić uwagę, że obecny sezon obfituje w niespodzianki. Widać to chociażby po różnicy punktowej pomiędzy 5. a 10. drużyną, która wynosi raptem 5 punktów. Już teraz śmiało można powiedzieć, że o pierwszą ósemkę stoczy się prawdziwa wojna. Czy z niej zwycięsko wyjdzie Pogoń Baltica?
Wydaje się, że pokonanie Startu może mieć tutaj decydujące znaczenie. Pogoń zdołałaby odskoczyć od bezpośredniego rywala już na 3 oczka, mając w perspektywie jeszcze mecz na własnym terenie z przedostatnią Piotrcovią. Półtora tygodnia przerwy mogło jednak pozytywnie wpłynąć na poprawę gry EKS-u, której najmocniejszą obecnie bronią jest Agnieszka Wolska - zdobywczyni 90 bramek w 19. spotkaniach. Nazwisko Ekateriny Dzhukevy też jest szczeciniankom dobrze znane. To właśnie ona była jedną z autorem wygranej pomiędzy obie ekipami w 9. kolejce spotkań (27:24 dla Startu).

Na liście najlepszych strzelczyń znajduje się też Agata Cebula, która obecnie plasuje się w tej klasyfikacji na 10. miejscu ze 115 trafieniami w 18 meczach. Na dzień dzisiejszy wydaje się mimo wszystko, że to Pogoń jest mocniejsza personalnie. Ich niewątpliwą zaletą jest coraz szersza i coraz bardziej wyrównana ławka rezerwowych, czego z kolei nie można powiedzieć o rywalkach. - Gramy praktycznie jednym składem. Jest nas mało i dodatkowo nic nam nie idzie, wszystko zawodzi. Ciężko powiedzieć co się dzieje, bo to wcale nie jest tak, że my nie chcemy grać. Mimo bardzo trudnej sytuacji cały czas wierzymy, że się pozbieramy - z nadzieją w głosie stwierdziła Aleksandra Jędrzejczyk.

Pogoń jest przed tym meczem faworytem, ale czy to miano udźwignie i zdobędzie bezcenne dwa punkty? Początek tej rywalizacji już w sobotę o 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na halę przy ul. Twardowskiego 12b.

(19:13) dodaj video
Pogoń Baltica: Płaczek, Adamska - Huczko, Sabała 7, Stachowska 6 (1/1), Cebula 8 (4/5), Głowińska 4, Piontke 1, Agova 2, Naumenko-Biały, Pasternak, Yashchuk 6 (0/1).
Kary: 14 minut (Piontke, Naumenko-Biały, Pasternak - po 2 minuty), (Stachowska, Yashchuk - po 4 minuty)
Karne: 5/7

Start: Kędzierska, Dzhukeva, Kordunowska - Matouskova 2, Białoszewska, Cekała 5, Wolska 7, Jędrzejczyk 4, Szymańska 4 (0/1), Aleksandrowicz 2, Karwecka 4 (4/4), Jałoszewska 2.
Kary: 12 minut (Cekała, Wolska, Jędrzejczyk, Aleksandrowicz - po 2 minuty), (Matouskova - 4 minuty)
Karne: 4/5

Liczby w nawiasie () przy nazwiskach oznaczają wykonywane rzuty karne przez daną zawodniczkę.

sędzia: Bąk, Ciesielski (obaj z Zielonej Góry)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, kempes7 - dziękujemy