To było piękne Euro. Wygrała Szwecja
![]()
Do rywalizacji stanęło 16 drużyn czteroosobowych złożonych z chłopców urodzonych w 2003 roku i młodszych. Łącznie było to około 70 młodych adeptów piłki nożnej.
Gry toczyły się na dwóch małych boiskach przez blisko pięć godzin. Początkowo młodzi gracze rywalizowali w grupach, a następnie rozgrywane były ćwierćfinały, półfinały i decydujacy finał. Ostatecznie, zwycięzcami okazali się młodzi zawodnicy z Międzyzdrojów, którzy na czas zawodów przybrali barwy reprezentacji Szwecji. W finałowym boju o złoto pokonali kadrę Irlandii (Świnoujście). Kolejne miejsca w turnieju zajęły: 3. Polska (Wolin) 4. Rosja (Kamień Pomorski).
Na zakończenie zmagań, wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, pucharami, medalami i dyplomami, które wręczyli trenerzy K.S. Fala oraz Pan Filip Zagrodnik z Hotelu Lubiewo Resort. Zwycięski zespół reprezentowali: Kewin Klein, Aleksander Poskart, Paweł Meller, Seweryn Ogiński.Warto dodać, że nie wyniki były najważniejsze w tym turnieju, lecz sam udział. Miło było spojrzeć na zadowolone twarze młodych graczy, dla których udział w takich zawodach jest zawsze dużym przeżyciem. Oni nie kalkulują, oni grają tak jak umieją.
Najlepszym zawodnikiem turnieju trenerzy wybrali Bartka Cyburta z Kamienia Pomorskiego (Rosja), najwięcej goli - 15 - strzelił Maciej Kowalski z Wolina czyli Polska wyróżnieni zostali także: Zuzanna Wicińska ze Stuchowa reprezentująca Niemcy oraz Oliver Krupa z Wolina (Polska). A nagroda Fair Play powędrowała do Stuchowa reprezentujących Danię. Podczas turnieju organizatorzy także zorganizowali cztery konkurencje sportowo - rekreacyjne: rzut kaloszem, slalom z piłką, ergometr, mistrz strzałów - tak więc nikt w tym dniu nie miał prawa się nudzić, udział w konkurencjach pozwalał na losowanie nagród związanych z Euro i oczywiście z reprezentacją Polski. W trakcie Euro przygotowany był catering dla wszystkich uczestników w formie posiłku ciepłego, słodyczy, napoi i owoców które przygotował Hotel Lubiewo Resort. Tak naprawdę w tym turnieju nie było żadnych przegranych, bo widać jaką radość sprawiało młodym piłkarzom jedna udana akcja, celny strzał, czy nawet bramka, nawet jeżeli to jest tylko honorowy gol. Także wsparcie zdzierających gardła rodziców, którzy stanowili ważny element tej świetnej, piłkarskiej zabawy. Na koniec ostatnie wielkie przeżycie - dekoracja, medal dla każdego,komplet strojów reprezentacji Polski, wspólne pamiątkowe zdjęcia jeszcze raz z flagami krajów, które reprezentowali ci młodzi chłopcy. I o to chodzi! A teraz wszyscy kibicujemy biało-czerwonym! Może tam uda się nam ograć Niemców? Niemożliwe? Trzeba mieć marzenia! Te kilkaset fantastycznie reagujących widzów na meczach finałowych... To przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dziękujemy, do zobaczenia na następnych turniejach. WYNIKI: ćwierćfinały: Polska (Wolin) - Holandia (Stuchowo) 10:0, Portugalia (Międzyzdroje) - Rosja (Kamień Pom.) 0:0 k 1:2, Irlandia (Świnoujście) - Francja (Międzyzdroje) 5:1, Szwecja (Międzyzdroje) - Włochy (Kamień Pomorski) 2:1; półfinały: Polska (Wolin) - Irlandia (Świnoujście) 0:3, Rosja (Kamień Pom.) - Szwecja (Międzyzdroje) 0:8; o 3. miejsce: Polska (Wolin) - Rosja (Kamień Pom.) 4:0; finał: Szwecja (Międzyzdroje) - Irlandia (Świnoujście) 2:0. Cała impreza nieodbyłaby się bez wsparcia sponsorów i wolontariuszy,którzy widząc zapał organizatorów w każdy sposób starali się pomóc a na pewno niezmierną rzeczą jest to że wokół nas istnieją firmy i osoby, które w swoich działaniach kierują się bezinteresownością, potrzebą wspierania innych i życzliwością.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Jan Rączewski
relacjďż˝ dodaďż˝: kierofala |
|