Ze Słowenią na remis
autor: UEFA.comMłodzieżowa reprezentacja Polski do lat siedemnastu zremisowała w swoim drugim meczu grupowym Mistrzostw Europy z gospodarzem imprezy Słowenią 1:1. Podobnie jak w pierwszym meczu, także i w tym pełne 80 minut na boisku przebywali Sebastian Rudol (na zdjęciu), gracz Pogoni Szczecin oraz bramkarz Legii Warszawa, wychowanek Żaków Kołobrzeg Oskar Pogorzelec. Spotkanie doskonale zaczęło się dla Polaków. Już w 10 minucie spotkania błąd przy wypiąstkowaniu piłki popełnił bramkarz gospodarzy Gregor Zabaret, ta trafiła do gracza Herthy BSC Vincenta Rabiegi, który silnym strzałem z ostrego kąta wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie. Chwilę później młodzi reprezentanci Polski mogli podwyższyć prowadzenie, a kolejny błąd popełnił bramkarz Słoweńców, łapiąc piłkę, po podaniu swojego kolegi z zespołu. Strzał Mariusza Stępińskiego został jednak zablokowany.
W 26 minucie, po błędzie Polskiej obrony, szybką akcję przeprowadzili gospodarze. Bian Paul Šauperl wbiegł w pole karne, minął bramkarza Oskara Pogorzelca i strzałem po ziemi, umieścił piłkę w siatce. W końcówce pierwszej połowy szansę na pokazanie swojej silnej strony, mocnych wrzutów z autu, miał zawodnik Pogoni Szczecin, Sebastian Rudol, jednak dwukrotnie mokra piłka wyślizgnęła mu się z ręki.

W drugiej połowie sporą przewagę mieli Polacy. Dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak tylko kilkukrotnie zdołali zagrozić bramce rywali. Groźnie uderzali Karol Linetty, Sebastian Rudol i Mariusz Stępiński, jednak piłka do bramki wpaść nie chciała. W końcówce meczu swoje okazje mieli również gospodarze, jednak ani im, ani Polakom, nie udało już się zmienić wyniku i mecz zakończył się remisem 1:1.

Po dwóch meczach fazy grupowej Polacy mają na swoim koncie cztery punkty, tyle samo co faworyzowana Holandia. Właśnie z holendrami biało-czerwoni zmierzą się w ostatnim meczu, w czwartek o godzinie 17:30.

SŁOWENIA - POLSKA 1:1 (1:1)

0:1 - 10’ - Vincent Rabiega
1:1 - 26’ - Bian Paul Šauperl

SŁOWENIA: 1. Gregor Zabret - 2. Dino Paljušič, 3. Simon Hvastija, 5. Emir Dautovič, 6. Damjan Vukliševič (41’ 14. Tilen Klemenčič), 7. Roy Rudonja (72’ 13. Luka Zahovič, 8. Dino Hotič, 9. Bian Paul Šauperl, 10. Sven Dodlek (47’ 11. Maks Barišič), 15. Domen Črnigoj, 18. Petar Stojanovič.

POLSKA: 1. Oskar Pogorzelec - 2. Patryk Stępiński, 4. Gracjan Horoszkiewicz, 5. Igor Łasicki, 6. Karol Linetty, 8. Sebastian Rudol, 9. Mariusz Stępiński (80’ 16. Damian Kugiel), 10. Adrian Cierpka, 11. Vincent Rabiega (67’ 13. Łukasz Żegleń), 17. Rafał Włodarczyk, 18. Karol Żwir (53’ 15. Dariusz Formella).

Żółte kartki: Damjan Vukliševič, Sven Dodlek, Tilen Klemenčič, Dino Hotič (Słowenia) / Patryk Stępiński, Sebastian Rudol, Karol Linetty (Polska).