Kotwica w finale
Kotwica awansowała do finału Pucharu Polski KOZPN. W meczu półfinałowym kołobrzeżanie pokonali w Koszalinie Bałtyk 2:1 i w ostatecznym starciu o trofeum zmierzą się z innym zespołem z Koszalina - Gwardią. Bramki dla naszego zespołu strzelali Honorat Stróż i Tomasz Rydzak. Pierwsi do siatki trafili gospodarze. W siódmej minucie, po dobrze wykonanym rzucie rożnym, Bałtyk na prowadzenie wyprowadził Seweryn Fijołek. Z minuty na minutę przewaga miejscowych rosła, a dużym zagrożeniem dla bramki Łukasza Krymowskiego były szczególnie strzały byłego zawodnika Kotwicy - Łukasza Miklasińskiego.
Kołobrzeski zespół tak naprawdę dopiero tuż przed przerwą stworzył sobie sytuację, ale Damian Staniszewski minimalnie spudłował. Po zmianie stron to Kotwica zaczęła groźnie atakować. W 50 minucie piłkę po strzale Lilo z linii bramkowej wybił inny ex-kołobrzeżanin Tomasz Bukowski, ale na wyrównanie trzeba było czekać do 74 minuty. Wtedy właśnie w polu karnym sfaulowany został Maciej Ropiejko, a Honorat Stróż skutecznie wykonał 'jedenastkę'. Awans do finału gościom zapewnił Tomasz Rydzak w 78 minucie.

W meczu o puchar Kotwica zmierzy się z innym koszalińskim III-ligowcem - Gwardią. Spotkanie finałowe odbędzie się 25 kwietnia. KOZPN nie ogłosił jeszcze, na którym stadionie odbędzie się ten mecz. Znamy już też finalistów okręgu szczecińskiego. Tam Pogoń Barlinek zagra z Polonią Płoty. Zwycięzcy obu spotkań zmierzą się w finale wojewódzkim.

BAŁTYK KOSZALIN - KOTWICA KOŁOBRZEG
1:2 (1:0)

Seweryn Fijołek 7 - Honorat Stróż 74 (k), Tomasz Rydzak 78

Kotwica: Łukasz Krymowski - Kordian Rudziński, Artur Sarna, Piotr Augustyniak, Marcin Dymek, Grzegorz Skwara, Oleksandr Zhdanov (46 Honorat Stróż), Lilo, Patryk Skórecki (59 Tomasz Rydzak), Patryk Pytlak (46 Maciej Ropiejko), Damian Staniszewski (66 Łukasz Cebulski).

1:2 - 77' - Tomasz Rydziak
Bałtyk: Patryk Kotłowski, Tomasz Sęk, Seweryn Fijołek /72" Mateusz Ponurko/, Tomasz Bukowski, Łukasz Uszalewski, Paul AStrmand Niankou /52" Łukasz Duszkiewicz/, Adrian Rząsa /54 Łukasz Trzebiatowski/, Łukasz Szymański, Mateusz Wisniewski, Łukasz Miklasiński, Tichomir Czeneszkow /60" Marcin Chyła/
Kotwica: Łukasz Krymowski, Kordian Rudziński, Artur Sarna, Piotr Augustyniak, Marcin Dymek, Grzegorz Skwara, Oleksandr Zhdanov /46" Honorat Stróż/, Mvrilo Barbosa, Patryk Skórecki /56 Tomasz Rydziak/, Patryk Pytklak /46" Maciej Ropiejko/, Damian Staniszewski /65" Łukasz Cebulski/.

żółte kartki:Seweryn Fijołek, Adrian Rząsa, Łukasz Szymański, Tomasz Sęk, Marcin Chyła (Bałtyk)/Damian Staniszewski, Patryk Skórecki (Kotwica) sędzia: Damian Skórka, Mariusz Jarosik, Karol Lewkowicz

Dane pomogli uzupełnić: maksiu1986, wiwobut, Lolek1, kierrobaltyk1 - dziękujemy