Wygrana w ostatnim meczu w Turcji
autor: Krzysztof UflandW ostatnim meczu, podczas obozu przygotowawczego w Turcji, Pogoń Szczecin pokonała trzecioligowy Alanyaspor 4:0. Dwie bramki dla Portowców zdobył Łukasz Zwoliński, a po jednym trafieniu dołożyli Maksymilian Rogalski i Robert Kolendowicz. Spotkanie zaczęło się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem, gdyż sędziowie, mający prowadzić sparing Portowców, pomylili… stadiony. Spotkanie z dziewiątym zespołem trzeciej ligi tureckiej zaczęło się zgodnie z planem, od zmasowanych ataków drużyny ze Szczecina. Swoje okazje zmarnowali jednak Przemysław Pietruszka i Vuk Sotirović.
Po szybkim pierwszym kwadransie, gra się wyrównała. Do głosu zaczęli dochodzić rywale, którzy kilka dni wcześniej przegrali z innym polskim pierwszoligowcem Polonią Bytom. Na posterunku był jednak Bartosz Fabiniak, który uchronił zespól od straty bramki. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy padła w końcu bramka. Zespołową akcję, pewnym strzałem wykończył bowiem Maksymilian Rogalski.

Od pierwszego gwizdka w drugiej części meczu, Portowcy ponownie zaatakowali bramkę rywali, tym razem, dopinając swego o wiele szybciej. W przeciągu dziesięciu minut (od 55 do 65 minuty), wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Zwoliński dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, zwiększając prowadzenie szczecinian do trzech bramek. W 71 minucie ponownie pokazał się Zwoliński, tym razem asystując, przy bramce Roberta Kolendowicza, która zakończyła tego dnia strzelanie.

4:0 - 71 - Kolendowicz
Pogoń:Bartosz Fabiniak (46 Radosław Janukiewicz) - Maksymilian Rogalski (30 Adrian Budka), Dawid Kucharski (30 Hernâni), Mekeil Williams, Przemysław Pietruszka (46 Bartosz Ława) - Łukasz Wójcik, Sebastian Rudol (30 Andradina), Sergei Mošnikov (30 Takafumi Akahoshi), Wojciech Golla, Adam Frączczak - Vuk Sotirović (50 Łukasz Zwoliński) Od 62. minuty grali także: Emil Noll, Błażej Radler, Mateusz Szałek, Peter Hricko.

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy