Lider przegrywa w Goleniowie
autor: W. PieczyńskiW pierwszomajowe popołudnie piłkarze Iny Goleniów sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę. Biało-zieloni pokonali na Stadionie Miejskim w Goleniowie lidera czwarto ligowych rozgrywek Energetyk Gryfino 3:2.
Dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Gołaszewskiego było to dopiero drugie zwycięstwo w wiosennych rozgrywkach, choć już w ostatnim zremisowanym meczu ze Stalą Szczecin widać było oznaki powrotu Dumy Goleniowa na właściwe tory. Dzięki zwycięstwu z Energetykiem, goleniowianie przerwali passę trzech spotkań bez zwycięstwa w zachodniopomorskiej czwartej lidze i awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli. Nadal muszą jednak walczyć o utrzymanie, szczególnie w meczach z rywalami sklasyfikowanymi niżej w tabeli.
Początek wtorkowego pojedynku nie był dla gospodarzy zbyt udany. Mimo, iż od początku ruszyli oni do ataków, przyjezdni nie pozostawili Inie wątpliwości, że w meczu tym nie można popełnić żadnego błędu. Już w czwartej minucie meczu piłkę przed polem karnym otrzymał napastnik z Gryfina Rafał Komar i przelobował źle ustawionego bramkarza gospodarzy.

Gdy wydawało się, że powiększenie prowadzenia jest tylko kwestią czasu, za swój pierwszy błąd dwukrotnie zrehabilitował się Paweł Sobolewski, najpierw broniąc silny strzał z pola karnego Łukasza Kosakiewicza, a kilkanaście minut później kolejny raz popisuje się świetną interwencją przy strzale z bliskiej odległości Rafała Komara. Goleniowianie stworzyli sobie w tym czasie tylko jedną groźną sytuację, jednak po minięciu bramkarza Piotr Michalski nie zdołał utrzymać piłki w polu gry.

Biało-zieloni nie chcieli się jednak poddawać i już w 30 minucie doprowadzili do wyrównania. Mariusz Stuba świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Piotra Hanuszkiewicza, który będąc w dogodnej sytuacji, pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Pewnie grająca w tym momencie drużyna goleniowska, jeszcze przed przerwą sprowadziła lidera na ziemię. Świetną akcję w polu karnym przeprowadził Hubert Pędziwiatr, zagrał wzdłuż bramki, a tam do piłki doszedł Michał Jarząbek i bez problemów umieścił piłkę w siatce rywali.

Początek drugiej połowy wyraźnie pokazał, który zespół będzie w tym dniu kontrolował sytuację na boisku. Biało-zieloni nie chcieli oddawać rywalom inicjatywy i tak jak Energetyk na początku pierwszej połowy, tak Ina na początku drugiej dłużej utrzymywała się przy piłce i celnie rozgrywała. Do formy wróciła dwójka środkowych pomocników Wojciech Borek i Piotr Hanuszkiewicz, która wspierana przez Piotra Michalskiego świetnie dogrywała piłki do kolegów z zespołu. Po jednym z takich długich podań, piłkę w narożniku pola karnego otrzymał Michał Jarząbek i kapitalnym uderzeniem pokonał Pawła Horodyskiego.

Po strzeleniu trzeciej bramki Ina wyraźnie się rozluźniła, a ponadto trener goleniowskiego zespołu przeprowadził kilka zmian, zastępując mocno już zmęczonych zawodników. Ograniczająca się do gry z kontrataków ekipa gospodarzy przez ostatnie minuty meczu musiała odpierać ataki lidera, które z minuty na minutę były coraz groźniejsze. W 86 minucie Jacek Wierzbicki pięknym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Iny, strzelając bramkę kontaktową.

W końcowych minutach regulaminowego czasu gry, a także w czasie doliczonych pięciu przyjezdni całym zespołem zaatakowali rywali, stwarzając sobie kilka dogodnych okazji, jednak żadna z nich nie została wykorzystana i ostatecznie biało-zieloni mogli cieszyć się z sukcesu, którym niewątpliwie było zwycięstwo z liderem czwarto ligowych rozgrywek.

3:2 - 86' - Jacek Wierzbicki.
INA: Paweł Sobolewski - Mariusz Stuba, Dawid Jeż, Robert Śliwiński, Piotr Pałubski, Michał Łukasiak, Wojciech Borek, Piotr Michalski (81' Kamil Wiśniewski), Michał Jarząbek (75' Filip Borek), Piotr Hanuszkiewicz (90' Mariusz Hawrot), Hubert Pędziwiatr (75' Sławomir Paszkowski).
Pozostali rezerwowi: Patryk Krawczyk - Paweł Wanagiel, Damian Kosior.

ENERGETYK: Paweł Horodyski - Łukasz Łazarz, Bogusław Kostrubiec, Jacek Wierzbicki, Łukasz Kosakiewicz, Paulinus Igbokwe (61' Patryk Deptuła), Przemysław Łągiewczyk (54' Łukasz Kondraciuk), Michael Wołyński, Andrzej Drzewiecki, Rafał Komar (61' Maciej Grąbczewski), Kamil Kutasiewicz (52' Bartosz Barandowski).
Pozostali rezerwowi: Łukasz Kupczanko - Jakub Marzantowicz, Szymon Górski.

Żółte kartki: Piotr Hanuszkiewicz, Paweł Sobolewski (Ina) / Bogusław Kostrubiec (Energetyk). sędzia: Piotr Barański - Tomasz Winiarczyk, Michał Kaczmarek (ZZPN)

Dane pomogli uzupełnić: WpV, baaru, danon19 - dziękujemy