Ostre strzelanie w Słupsku
autor: EDabrowieckiPo czwarty z rzędu komplet punktów sięgnęli piłkarze Gwardii Koszalin w 23. kolejce III ligi bałtyckiej. W derbach Pomorza Środkowego w Słupsku, po dość dramatycznym pojedynku pokonali miejscowy Gryf 4:3 (0:0).
Bramki dla Gwardii w tym meczu zdobyli: Wojciech Sterczewski (53'), Jacek Magdziński (57'), Paweł Nowacki (64') oraz Marcin Ignaszewski (88') a dla gospodarzy Szymon Gibczyński(48'),Robert Zbrzyzny(50') i Marcin Kozłowski(80'). Obydwa zespoły podeszły do derbowego starcia z ogromnym zaangażowaniem. Pierwszy strzał w meczu oddali gospodarze. Po kwadransie rywalizacji, Mariusza Rzepeckiego zaskoczyć próbował Krzysztof Biegański. W odpowiedzi, po akcji prawą stroną Ikegamiego, Jacek Magdziński z czystej pozycji fatalnie przestrzelił. Po chwili po dośrodkowaniu Wojciechowskiego, koszaliński napastnik ponownie stanął przed szansą, ale uderzył wprost w ręce Gołębiewskiego.
Do końca pierwszej części spotkania na placu gry niewiele się działo. Bramkarza Gryfa strzałami z dalszej odległości próbowali pokonać Wojciechowski, Nowacki oraz Więckowski, z drugiej strony w podobny sposób szczęścia szukał Świdziński.

Niesamowitego obrotu nabrały wydarzenia drugich czterdziestu pięciu minut. Już trzy minuty po zmianie stron, błąd popełniła defensywa gości. Pozostawiony bez opieki Szymon Gibczyński najpierw trafił w poprzeczkę, ale druga próba pokonania Rzepeckiego okazała się już bardziej skuteczna. Gwardziści nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po stracie pierwszego gola, a prowadzenie Gryfa wzrosło do różnicy dwóch bramek. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Biegańskiego, Paweł Klimek zgrał głową futbolówkę na przedpole bramki, a w siatce umieścił ją Zbrzyzny. Natychmiast w miejsce Pawła Wojciechowskiego na murawie pojawił się Leszek Pazdur.

Już w pierwszej groźniejszej akcji po stracie drugiego gola koszalinianie wywalczyli rzut rożny. Po stałym fragmencie wykonanym przez Pawła Nowackiego, własnego bramkarza zaskoczył Wojciech Sterczewski. Gwardziści ruszyli do ataku i już w 57 minucie doprowadzili do wyrównania! Po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Maciej Stańczyk, lecz piłka po jego strzale głową odbiła się od słupka. Najprzytomniej w powstałym zamieszaniu odnalazł się Jacek Magdziński,który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki i wszystko zaczęło się od początku.

Podłamani takim obrotem spraw gryfici grali w tym fragmencie bardzo nerwowo. Szczególnie mocno emocjom dał się ponieść Szymon Gibczyński. Autor otwierającej wynik bramki, w jednej akcji ukarany został dwiema żółtymi kartkami i po ujrzeniu czerwonej, musiał opuścić plac gry. Podopieczni Wojciecha Megiera zepchnęli słupszczan do jeszcze głębszej defensywy i w 64 minucie objęli prowadzenie. Po akcji Ikegamiego, Japończyk zagrał futbolówkę do Pazdura, ten wycofał ją do nadbiegającego Nowackiego, po którego strzale Gołębiewski zmuszony został do wyjmowania piłki z siatki. Dwie minuty później siły obu drużyn zostały wyrównane,a czerwoną kartką ukarany został Leszek Pazdur. Przymusowe opuszczenie boiska przez gwardyjskiego skrzydłowego tchnęło nowego ducha w poczynania gospodarzy.
Z każdą upływającą minutą gryfici coraz niebezpiecznej zagrażali bramce Mariusza Rzepeckiego. Istotną bronią w rękach zawodników Grzegorza Wódkiewicza były stałe fragmenty gry. Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem z rzutu wolnego dośrodkował Biegański. Pusty przelot zaliczył niepewnie interweniujący Rzepecki, a piłkę do opuszczonej bramki skierował kapitan Gryfa, Marcin Kozłowski.

Oba zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiego gola. Oba liczyły na stałe fragmenty gry. W 88 minucie gwardziści zaskoczyli słupszczan. Piłkę w narożniku boiska ustawił Mateusz Bień. Zamiast mocnego dośrodkowania, młody pomocnik zagrał do Marcina Ignaszewskiego. Kapitan naszej drużyny zdecydował się na strzał z ponad 25 metrów i ku uciesze koszalińskich kibiców, futbolówka po jego próbie wylądowała pod poprzeczką bramki Kamila Gołębiewskiego!

Po obfitującym w bramki i emocje meczu, Gwardia pokonała w derby Pomorza Środkowego słupskiego Gryfa 4:3 i tym samym dopisała trzy punkty na swoje konto.

3:4 - 88' - Marcin Ignaszewski
Gryf: Gołębiewski - Sterczewski, Zbrzyzny, Dworacki, Kozłowski, Biegański, Klimek, Witucki, Świdziński (76 S.Schulz), Straszewski (38 Lisowski), Gibczyński

Gwardia: Rzepecki - Ignaszewski, Dondera, Zdanowicz (84 Bień), Stańczyk, Ikegami, Izmajłowicz (76 Rokicki), Więckowski, Nowacki (79 Pakosz), P.Wojciechowski (51 Pazdur), Magdziński

żółte kartki: Straszewski, Gibczyński, Klimek, S.Schulz (Gryf)/ Magdziński, Izmajłowicz(Gwadia)
czerwone kartki: Gibczyński (58), Lisowski (po meczu, Gryf) - Pazdur (67' - Gwardia) sędzia: Jakub Filipczyk (Gdynia) - Bohonos Marciniak

Dane pomogli uzupełnić: baaru, slupszczanin, Lasic16, damianek2311 - dziękujemy