Remis na inagurację wiosny
autor: C80Dzisiejsze spotkanie Chemika PoliceBałtykiem Koszalin po remisie 1:1 (1:0) zakończyło się podziałem punktów. Wynik spotkania otworzył w 25 minucie Patryk Baranowski, który wykorzystał rzut karny po faulu na Pawle Krawcu. Wyrównanie padło w doliczonym czasie gry, gdy po zagraniu ręką Dominika Skowrona 'jedenastkę' wykorzystał Marcin Chyła.
KP Chemik: Strzelec - Szewczykowski, Domin, Baranowski, Sowała, Bieniek (63’ Grabarczyk), Rembisz (75’ Galoch), Jóźwiak, Krawiec (88’ Andrzejewski), Kosakowski, Fadecki (57’ D. Skowron)

Bałtyk: Rakowiecki - Fijołek, Bukowski (84’ Niankou), Grygorovych (46’ Miklasiński), Uszalewski, Sęk (60’ Wiśniewski), Góral (37’ Chicewicz), Trzebiatowski, Duszkiewicz, Szymański, Chyła

Statystyki (Chemik - Bałtyk):
Strzały celne: 5 - 2
Strzały niecelne: 3 - 5
Faule: 16 - 10
Żółte kartki: 1 - 2 (D. Skowron - Fijołek, Chicewicz)
Rożne: 2 - 6
Spalone: 3 - 4

Widzów: ok. 350

Sędziowali: Dawid Błaszczak - Piotr Barański, Damian Dróżka (ZZPN)

1:0 - 25 minuta - Patryk Baranowski (karny)
1:1 - 90 minuta - Marcin Chyła

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona zmarłemu w zeszłym tygodniu reprezentantowi Polski, Włodzimierzowi Smolarkowi.

Pierwsze kilkanaście minut spotkania stało na słabym poziomie. W 21 minucie Wojtek Fadecki zagrał na prawą stronę pola karnego do Filipa Kosakowskiego, niestety niebezpieczeństwo zażegnał Łukasz Szymański. Chwilę później Kosakowski dośrodkował z prawego skrzydła, wybiegającego z linii obrony Pawła Krawca zahaczył Seweryn Fijołek i sędzia spotkania bez wahania zarządził rzut karny. Fijołek ujrzał żółtą kartkę, zaś jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Patryk Baranowski. W 33 minucie po podaniu Przemka Rembisza w pole karne wpadł Krawiec, minął dwóch piłkarzy i z 11 metrów… strzelił wysoko ponad bramką. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Łukasz Uszalewski zagrał na 5 metr do Mateusza Trzebiatowskiego. Zawodnik Bałtyku nie zdołał jednak oddać strzału na bramkę bo został w porę przyblokowany przez Baranowskiego.

Po zmianie stron niezłą szansę na bramkę miał Kamil Chicewicz, jednak nie dość że przy dośrodkowaniu minimalnie znajdował się na pozycji spalonej to i tak w niezłej sytuacji trafi w słupek. Sporo emocji piłkarze Chemika zapewnili w 75 minucie gdy po podaniu Mateusza Sowały w narożnik pola bramkowego Filip Kosakowski z paru metrów dwa razy uderzał prosto w bramkarza. Za drugim razem piłka wróciła do Sowały, ten zagrał do Pawła Krawca na 9 metr i po strzale naszego pomocnika piłka… minęła o kilka metrów bramkę. Osiem minut później Patryk Galoch zagrał do Piotra Grabarczyka, ten po kilkudziesięciometrowym rajdzie będąc na 11 metrze sam na sam z bramkarzem trafił w słupek. Niestety w doliczonym czasie gry minucie po dośrodkowaniu w pole karne Chemika Dominik Skowron przy próbie wybicia piłki trącił ją ręką. Arbiter zarządził rzut karny zamieniony na bramkę przez Marcina Chyłę.

Mariusz Szmit: To był dość wyrównany mecz. W drugiej połowie Bałtyk miał trochę przewagi, grali trochę lepiej piłką. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji, gdy na bramkę uderzał Kosakowski, Krawiec czy Grabarczyk. Pod koniec brakowało tego przytrzymania piłki, pogrania i dostaliśmy bramkę.

Grzegorz Kubiak: To początek rundy i wiadomo, że mecz był niewiadomą. Można było się spodziewać trudnego meczu, bo wiadomo że Chemik to uznana firma. I taki ten mecz był, to byłą twarda ligowa walka. Tak się gra jak przeciwnik pozwala. Chemik wyszedł wysokim pressingiem. Myślę, że remis jest wynikiem sprawiedliwym.

Jarosław Jóźwiak: Jak to mówią: „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Myślę, że na inaugurację z jednego punktu można się cieszyć mimo, że zostawiliśmy na boisku sporo zdrowia. Na tle Bałtyku wyglądaliśmy nieźle fizycznie, może trochę nieco gorzej piłkarsko. Brakowało nam trochę pewności siebie, w końcu to bardzo młody zespół.

1:1 - 90' - M. Chyła (karny)
Chemik: Strzelec - Jóźwiak (C), Domin, Baranowski, Szewczykowski - Fadecki (D. Skowron), Sowała, Rembisz (Galoch), Bieniek (Grabarczyk), Krawiec (Andrzejewski) - Kosakowski

Bałtyk: Rafał Rakowiecki, Seweryn Fijołek, Tomasz Bukowski (84 minuta Paul Armand Niankou), Vasyl Grygorovych (46 minuta Łukasz Miklasiński), Łukasz Uszalewski, Tomasz Sęk (59 minuta Mateusz Wiśniewski), Łukasz Góral ( 35 minuta Kamil Chicewicz), Mateusz Trzebiatowski, Łukasz Duszkiewicz, Łukasz Szymański, Marcin Chyła.

Żółte kartki: Chemik - Dominik Skowron / Bałtyk - Seweryn Fijołek, Kamil Chicewicz sędzia: Dawid Błaszczak - Piotr Barański, Damian Dróżka (ZZPN, Szczecin) - obser. Stanisław Girsa (PZPN, Słupsk)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, service, kierrobaltyk - dziękujemy