Pogoń zamknęła obóz wygraną
Dobiegło końca pierwsze tegoroczne zgrupowanie Pogoni Szczecin. Podopieczni Marcina Sasala zwieńczyli pobyt w Pogorzelicy zwycięstwem 2:0(1:0,0:0) nad Gryfem Wejherowo, trenującym w sąsiednim Niechorzu. Sparing podzielono na tercje, w ostatniej na boisku pojawił się powracający po kontuzji Sotirović.Bramki dla Portowców strzelili:Adam Frączczak(5') i Dawid Kucharski(70'k.).

Trener Marcin Sasal nie skorzystał w sobotę z piłkarskich usług dwóch skrzydłowych: Roberta Kolendowicza i Mateusza Lewandowskiego, którzy złapali drobne urazy. Pełne spotkanie spędził na murawie tylko testowany Mekeil Williams, pozostali Portowcy wybiegali jednostkę treningową 45 lub 60 minut.
Lider pierwszoligowej tabeli osiągnął przewagę od pierwszego gwizdka, na jej udokumentowanie czekał zaledwie do 5. minuty. Mierzonym dograniem z głębi pola popisał się Edi Andradina, do piłki dopadł imponujący ostatnio formą strzelecką Adam Frączczak i z bliska trafił do siatki.

Przed pierwszą z przerw najlepszą szansę na podwyższenie prowadzenia zmarnował młody Łukasz Zwoliński, który uderzeniem głową nie wykorzystał dośrodkowania Adriana Budki z prawej strony boiska. Na gola zapolował także Edi, jednak silnym strzałem z dystansu nie zaskoczył bramkarza Gryfa.

Sensacyjny ćwierćfinalista Pucharu Polski z Wejherowa sprawiał najlepsze wrażenie na początku drugiej tercji, jednak na drodze do wyrównania stawał albo brak precyzji albo spisujący się bez zarzutu między słupkami Pogoni Bartosz Fabiniak.

W końcówce tercji przebudzili się szczecinianie. Najpierw szansę na gola zmarnował Sebastian Rudol, następnie poprzeczkę bramki Gryfa ostemplowali sprzed pola karnego Takafumi Akahoshi oraz Donald Djousse, którego drobny uraz sprzed kilku dni nie okazał się groźny.

O wyniku meczu testowego zadecydowała 70. minuta. W polu karnym wejherowian dwukrotnie powstrzymywany był Djousse, za drugim razem arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił pewnym uderzeniem stoper Dawid Kucharski.

Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem na murawie pojawił się powracający po kontuzji Vuk Sotirović, jednak ani on, ani młody Mateusz Sobolczyk nie zdołali zamienić swoich sytuacji strzeleckich na trafienia do siatki i wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania.

Pogoń, tercja I: Fabiniak - Hricko, Williams, Radler, Noll, Budka, Edi Andradina, Ława Szałek, Frączczak, Zwoliński.

Pogoń, tercja II: Fabiniak (46' Janukiewicz) - Rogalski, Radler (46' Kucharski), Williams, Noll (46' Matuszczyk), Budka (46' Mandrysz), Ława (46' Akahoshi), Łuszkiewicz, Rudol, Frączczak (46' Pietruszka), Djousse.

Pogoń, tercja III: Janukiewicz - Sobolczyk, Kucharski, Williams, Matuszczyk, Mandrysz, Akahoshi, Mosnikov, Golla, Pietruszka, Djousse (76' Sotirović).

2:0 - 70' - Kucharski (karny)
Pogoń Szczecin: (I tercja) Bartosz Fabiniak - Peter Hricko, Błażej Radler, Mekeil Williams, Emil Noll - Adrian Budka, Mateusz Szałek, Bartosz Ława, Andradina, Adam Frączczak - Łukasz Zwoliński (II tercja) Bartosz Fabiniak (45 Radosław Janukiewicz) - Maksymilian Rogalski, Błażej Radler, Mekeil Williams, Emil Noll - Adrian Budka, Adrian Łuszkiewicz, Bartosz Ława, Sebastian Rudol, Adam Frączczak - Donald Djoussé
Od 45. minuty grali także: Przemysław Pietruszka, Dawid Kucharski, Robert Mandrysz, Takafumi Akahoshi (III tercja) Radosław Janukiewicz - Mateusz Sobolczyk, Dawid Kucharski, Mekeil Williams, Łukasz Matuszczyk - Robert Madrysz, Takafumi Akahoshi, Sergei Mošnikov, Wojciech Golla, Przemysław Pietruszka - Donald Djoussé (73 Vuk Sotirović)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy