Zwycięstwo na koniec obozu
autor: tasiaZwycięstwem 2:0 zakończyło się piąte spotkanie kontrolne Pogoni Szczecin z Gryfem Wejherowo, które zakończyło pierwszy obóz przygotowawczy w nadmorskiej Pogorzelicy.
Mecz ten podzielony został na trzy tercje, każda po trzydzieści minut. - Chodziło głównie o to, żeby wybiegać jednostkę treningową, czyli 30, albo 45 minut - mówił oficjalnej stronie klubu, kapitan Pogoni Bartosz Ława. Gryf, choć występuje na co dzień w trzeciej lidze, w tym sezonie świetnie spisuje się w Pucharze Polski. W pokonanym polu zostawił takie kluby jak Zawisza Bydgoszcz, Sandecja Nowy Sącz, czy Korona Kielce.

W meczu z Pogonią, wejherowianom nie udało się jednak osiągnąć podobnego wyniku. Spotkanie doskonale zaczęło się dla Dumy Pomorza, gdyż już w piątej minucie objęli prowadzenie. Świetne podanie Ediego Andradiny ze środka boiska, wykorzystał Adam Frączczak, z bliska umieszczając piłkę w siatce.
W kolejnych minutach Pogoń nadal atakowała, jednak tym razem brakowało już skuteczności. Niezwykle widoczny w pierwszej tercji był młody napastnik Pogoni Łukasz Zwoliński, który raz po raz pojawiał się pod polem karnym rywali. W najgroźniejszej sytuacji, jego strzał głową instynktownie wybronił bramkarza z Wejherowa.

To właśnie bramkarzowi drużyny Gryfa, jego koledzy mogą zawdzięczać tak niski wymiar kary. Jego dyspozycję sprawdzali m.in. Bartosz Ława i Sebastian Rudol, jednak piłka do siatki nie wpadła. Portowcy mieli również pecha, gdyż w końcówce drugiej tercji, najpierw Donald Djousse, a chwilę później Takafumi Akahoshi, trafiali w poprzeczkę.

Druga bramka dla Pogoni Szczecin padła w 70 minucie spotkania, po tym jak Dawid Kucharski wykorzystał rzut karny. Ten podyktowany został za faul na Donaldzie Djousse, który w tym czasie faulowany był dwukrotnie. Najpierw sędzia faulu nie odgwizdał, jednak chwilę później piłka ponownie trafiła do Kameruńczyka, a ten ponownie został powalony na ziemię. Wynik meczu mógł ustalić Mateusz Sobolczyk, który nie wykorzystał jednak świetnego podania od Japończyka Takafumiego Akahoshi.

Pogoń Szczecin - Gryf Wejherowo 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
1:0 Adam Frączczak 5'
2:0 Dawid Kucharski 70' - karny.

Pogoń (I tercja): Bartosz Fabiniak - Peter Hricko, Mekeil Williams, Błażej Radler, Emil Noll - Adrian Budka, Edi, Bartosz Ława, Mateusz Szałek, Adam Frączczak - Łukasz Zwoliński.

Pogoń (II tercja): Bartosz Fabiniak (46 Radosław Janukiewicz) - Maksymilian Rogalski , Błażej Radler (46 Dawid Kucharski), Mekeil Williams, Emil Noll (46 Łukasz Matuszczyk) - Adrian Budka (46 Robert Mandryszk), Bartosz Ława (46 Takafumi Akahoshi), Adrian Łuszkiewicz , Sebastian Rudol, Adam Frączczak (46 Przemysław Pietruszka) - Donald Djousse.

Pogoń (III tercja): Radosław Janukiewicz - Mateusz Sobolczyk, Dawid Kucharski, Mekeil Williams, Łukasz Matuszczyk - Robert Mandrysz, Takafumi Akahoshi, Sergej Mosznikow, Wojciech Golla, Przemysław Pietruszka - Donald Djousse (76 Vuk Sotirović).

2:0 - 70' - Kucharski (karny)
Pogoń Szczecin: (I tercja) Bartosz Fabiniak - Peter Hricko, Błażej Radler, Mekeil Williams, Emil Noll - Adrian Budka, Mateusz Szałek, Bartosz Ława, Andradina, Adam Frączczak - Łukasz Zwoliński (II tercja) Bartosz Fabiniak (45 Radosław Janukiewicz) - Maksymilian Rogalski, Błażej Radler, Mekeil Williams, Emil Noll - Adrian Budka, Adrian Łuszkiewicz, Bartosz Ława, Sebastian Rudol, Adam Frączczak - Donald Djoussé
Od 45. minuty grali także: Przemysław Pietruszka, Dawid Kucharski, Robert Mandrysz, Takafumi Akahoshi (III tercja) Radosław Janukiewicz - Mateusz Sobolczyk, Dawid Kucharski, Mekeil Williams, Łukasz Matuszczyk - Robert Madrysz, Takafumi Akahoshi, Sergei Mošnikov, Wojciech Golla, Przemysław Pietruszka - Donald Djoussé (73 Vuk Sotirović)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy