Lider pokonany, Spójnia idzie w górę
autor: malaW dwudziestej drugiej kolejce spotkań, Spójnia Stargard pokonała lidera zaplecza Tauron Basket Ligi Sokoła Łańcut 65:62. Biało bordowi po niesamowitym horrorze pokonując Sokół awansowali na czwarte miejsce w lidze i mają rozegrany jeden mecz mniej.

Spotanie lepiej zaczęli gospodarze. Zaczęło się od kilkanastopunktowego prowadzenia. Później przewaga już systematycznie rosła. Na początku drugiej połowy Spójnia uzyskała dwudziestopunktowe prowadzenie. Jednak później Sokół utworzył serię punktów. W przeciągu trzech minut zdobył trzynaście punktów a nie stracił żadnego. Zaczęło się robić nerwowo co od razu nie spodobało się kibicom zgromadzonym licznie w hali OSIR. I tak było już do końca meczu. Żadna drużyna nie wypracowała już wysokiej przewagi. Jednak Spójnia wygrała dzięki swojemu rozgrywającemu, który trafił 4/4 z linii rzutów osobistych w końcówce spotkania. Mecz zakończył efektowną trójką zawodnika gości.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pzkosz.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: service