Sparing na korzyść Floty
autor: /KoGut/ K.Grzeszkowiak Kolejny mecz kontrolny rozegrała Flota Świnoujście. Ich przeciwnikiem tym razem była Kotwica Kołobrzeg,lider III ligi grupy bałtyckiej. W dzisiejszym sparingu trzecioligowiec dotrzymał kroku Wyspiarzom tylko na początku spotkania, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1(1:1). Bramki dla Floty zdobyli: Koba Szalamberidze(25'),Mateusz Broź(54'k) i Christian Nnamani(69') a dla Kotwicy Maciej Ropiejko(18'k). Po kilkudziesięciu minutach podopieczni Krzysztofa Pawlaka przejęli pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.
Kołobrzeżanie jednak weszli w mecz z animuszem i po 13. minutach mogli otworzyć wynik. Maciej Ropiejko został obsłużony podaniem przez Grzegorza Skwarę, sprytnie obrócił się w polu karnym, jednak minimalnie spudłował. Popularny 'Ropiej' poprawił się pięć minut później, gdy na raty wykorzystał jedenastkę po faulu Piotra Kieruzela.

Flota przebudziła się na dobre dopiero po stracie gola, a sygnał do ataku dał Tomasz Ostalczyk. W 20. minucie skrzydłowy dopadł do odbitej w szesnastce piłki, jednak z ostrego kąta zdołał wywalczyć zaledwie rzut rożny. Świnoujska publiczność doczekała się gola miejscowych chwilę później, gdy Koba Szalamberidze miękkim uderzeniem ominął Łukasza Krymowskiego w sytuacji sam na sam.

Po trafieniu wyrównującym uwidoczniła się zdecydowana przewaga pierwszoligowców, którzy raz po raz zagrażali bramce kołobrzeżan. Najlepsze okazje na uzyskanie prowadzenia zmarnowali: aktywny na lewym skrzydle Szalamberidze oraz Weselin Marczew, którego doskonałym podaniem w polu karnym wypatrzył Koba.

Po przerwie tempo widowiska spadło, świnoujścianie kontrolowali boiskowe wydarzenia, a zawodnicy Kotwicy praktycznie przestali zapuszczać się pod ich bramkę. Przewaga podopiecznych Krzysztofa Pawlaka została udokumentowana po raz drugi w 54. minucie. Drogę do siatki gości odnalazł pewnym strzałem z jedenastego metra Mateusz Broź.

Rezultat konfrontacji ustalił w 69. minucie Christian Nnamani, który dopadł do bezpańskiej piłki i dzięki lokowanemu uderzeniu w długi róg wpisał się na listę strzelców. Flota mogła wygrać środowy sparing jeszcze okazalej, ale zimnej krwi w sytuacjach strzeleckich zabrakło najpierw Nnamaniemu, a następnie Ensarowi Arifoviciowi (Bośniaka dzielą od podpisania kontraktu z Flotą już tylko formalności).

Po przeciwnej stronie boiska efektownym strzałem popisał się Tomasz Rydzak, jednak czujność między słupkami zachował testowany we Flocie Artur Melon. Poza występującym ostatnio w Turze Turek bramkarzem, trener Pawlak sprawdzał po raz kolejny stopera - Pawła Wojciechowskiego.

Wyspiarze przygotowują się do wiosennej części sezonu na własnych obiektach. Kolejny sparing, przeciw Gwardii Koszalin, czeka ich w sobotę.

Flota: Melon - Jasiński (46' Opałacz), Kieruzel (46' Wojciechowski), Udarević, Fryc (65' Śpiączka), Szalamberidze (65' Mawo), Chyła, Niewiada (46' Arifović), Bodziony (46' Broź), Ostalczyk (65' Nnamani) Marczew (65' Misan).

Kotwica: Krymowski (46' Struś) - Rudziński, Augustyniak, Dymek, Szymala (46' Szych), Żdanow (46' Stróż), Skwara (70' Kurczak), Preizner (46' Rydzak), Lilo, Pytlak (46' Dziuba), Ropiejko (46' Staniszewski).
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/sportowefakty.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: BABol