Pewna wygrana Floty
autor: M. DoroszKolejny kontrolny mecz rozegrali podopieczni Krzysztofa Pawlaka, piłkarze Floty Świnoujście. Na bocznym boisku Stadionu Ludowego w Sosnowcu pewnie pokonali występujące ligę niżej Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0). Bramki dla Floty zdobyli: Tomasz Ostalczyk (8'), Salomon Mawo (59'), Piotr Zieliński (64'samob.), Daniel Chyła (69'), a dla Zagłębia w 76 minucie Rafał Jankowski. Dla Wyspiarzy był to już ostatni mecz kontrolny podczas obozu przygotowawczego. Przy słonecznej i chłodnej aurze w Sosnowcu Flota zmierzyła się z tamtejszym Zagłębiem. Pierwszą bramkę zdobył w 8. minucie Tomasz Ostalczyk, który doskonale wykorzystał podanie byłego zawodnika Zagłębia Krzysztofa Bodzionego. W szykach obronnych gospodarzy przewijało się sporo prostych błędów. Taka gra w defensywie odbiła się na poczynaniach całego zespołu.
W drugiej części spotkania garstka zgromadzonych kibiców mogła obejrzeć więcej bramek i składnych akcji. Jednak większości w wykonaniu świnoujścian. Na 2:0 w 59. minucie podwyższył Kameruńczyk Solomon Mawo, który strzałem po ziemi z ostrego kąta pokonał wychodzącego z bramki Mateusza Wieczorka. Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński. Nie była to jednak bramka kontaktowa, a samobójcza, która dała już trzybramkowe prowadzenie przyjezdnym. Nie minęło więcej niż pięć minut, a biało-niebiescy prowadzili już 4:0. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Bodziony, lot piłki przedłużył Piotr Kieruzel, a całą akcje celnym strzałem zakończył Daniel Chyła.

W 76. minucie gospodarze sobotniego pojedynku doczekali się trafienie honorowego. Przed polem karnym faulowany został Rafał Jankowski, który chwilę później w odpowiedzi trafił z rzutu wolnego. Piłka powędrowała obok muru i wpadła do bramki zaskoczonego tym obrotem spraw Alana Wesołowskiego.

Więcej goli w tym meczu już nie padło, a wynik odzwierciedlał przebieg gry. Flota była zespołem dominującym, a Zagłębie straciło bramki po prostych błędach. W zespole gospodarzy testowani byli m.in. były zawodnik Floty Mateusz Stąporski oraz obrońca z zespołu Młodej Ekstraklasy Podbeskidzia Łukasz Wawrzyniak. Przez pełne 90 minut zagrał również Krzysztof Zaremba, który w najbliższym czasie ma podpisać kontrakt z drugoligowcem.

Po tym meczu Wyspiarze wracają do Świnoujścia, gdzie w środę zmierzą się z Bałtykiem Koszalin.
�r�d�o: sportowefakty.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: BABol

Sparingi (2011/2012)
Zagłębie Sosnowiec Flota Świnoujście
1 4
28-01-2012 12:00
Bramki: Rafał Jankowski 76 - Tomasz Ostalczyk 8, Solomon Mawo 59, Piotr Zieliński 64 (s), Daniel Chyła 69. dodaj video
Flota Świnoujście: Alan Wesołowski - 14. Patryk Fryc (46, 21. Bartosz Śpiączka), 5. Ivan Udarević (46, 13. Mateusz Broź), 4. Piotr Kieruzel, 3. Radosław Jasiński (87, 2. Patryk Paczuk) - 19. Tomasz Ostalczyk (46, 9. Christian Nnamani), 8. Marek Niewiada, 15. Krzysztof Bodziony (84, 7. Sebastian Kwiatkowski), 15. Daniel Chyła - 22. Koba Szalamberidze (46, 16. Solomon Mawo), 20. Weselin Marczew (46, 17. Ensar Arifović).