Premierowe zwycięstwo
Piłkarze Floty pokonali w czeskim Cieszynie IV-ligowy zespół Czarni-Góral Żywiec 3:1 (1:1). Po porażkach z Lechią Gdańsk i Sandecją Nowy Sącz, piłkarze Floty Świnoujście zapisali na swoje konto pierwsze zwycięstwo w 2012 roku. W najbliższą środę (25.01) Wyspiarze zmierzą się w Wiśle z Ruchem Radzionków.
Wynik spotkania w 15 minucie otworzył testowany przez Wyspiarzy Solomon Mawo. Kameruńczyk wykorzystał dośrodkowanie Weselina Marczewa, sprowadzonego do Floty z Czerno More 1913 Warna. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem, po tym jak do siatki świnoujścian trafił Marek Gołuch.

Podopiecznym Krzysztofa Pawlaka w drugiej połowie wystarczyły cztery minuty do zapewnienia sobie zwycięstwa. W 63 minucie Bartosz Śpiączka głową pokonał bramkarza Górala, po celnym podaniu Ensara Arifovica. Wynik meczu ustalił Daniel Chyła, a asystę przy jego golu zaliczył Gruzin Koba Szalamberidze.

Flota: Paweł Waśków, Radosław Jasiński, Piotr Kieruzel, Ivan Udarević, Marek Niewiada (46 Krzysztof Bodziony), Mateusz Broź (46 Daniel Chyła), Patryk Fryc, Solomon Mawo (46 Ensar Arifović), Tomasz Ostalczyk (75 Sebastian Kwiatkowski), Weselin Marczew (46 Bartosz Śpiączka), Koba Szalamberidze (75 Patryk Paczuk).

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447