Pogoń gromi w sparingu
autor: Krzysztof Cichomski C80Sporo bramek zobaczyli kibice, którzy w piątkowe popołudnie pofatygowali się na sztuczne boisko przy ulicy Witkiewicza w Szczecinie. Pierwszoligowa Pogoń Szczecin pokonała 7:1 (4:0) Chemik Police. Trzy bramki zdobył Łukasz Zwoliński, dwie Takafumi Akahoshi, zaś po jednej Sergiei Mosnikow i Adam Frączczak. Dla polickiego zespołu bramkę zdobył Emil Andrzejewski.
Pogoń: Fabiniak - Rogalski, Kucharski, Baning, Wójcik, Wólkiewicz, Łuszkiewicz, Akahoshi, Mosnikow, Frączczak, Zwoliński
Grali też: Zomerski - Rudol, Szałek

KP Chemik (1 poł.): Strzelec - Jakubiak, Baranowski, Bieniek, Galoch, Rembisz, testowany 1, testowany 2, Krawiec, Kosakowski, Grabarczyk

KP Chemik (2 poł.): Rusek - Szewczykowski, Górski, Janicki, testowany 3, Baranowski, Andrzejewski, testowany 4, testowany 5, Fadecki, Neumann

1:0 - 3 minuta - Sergei Mosnikow
2:0 - 21 minuta - Łukasz Zwoliński (karny)
3:0 - 32 minuta - Łukasz Zwoliński
4:0 - 35 minuta - Łukasz Zwoliński
5:0 - 53 minuta - Takafumi Akahoshi
6:0 - 59 minuta - Takafumi Akahoshi
6:1 - 78 minuta - Emil Andrzejewski
7:1 - 87 minuta - Adam Frączczak

Zaledwie 180 sekund potrzebowała Pogoń, by po raz pierwszy umieścić piłkę w bramce Chemików. Po dośrodkowaniu z prawej flanki i zamieszaniu w polu karnym Piotra Strzelca uderzeniem z woleja pokonał testowany Sergiei Mosnikow. W 21 minucie jeden z testowanych w Chemiku zawodników sfaulował w polu karnym Mosnikova i po rzucie karnym podwyższył Łukasz Zwoliński. Kilkanaście minut później Daniel Wólkiewicz zagrał do lewej strony do Zwolińskiego, a ten po rykoszecie po raz drugi pokonał Strzelca. Zaledwie dwie minuty później po prostopadłym podaniu Mosnikowa Zwoliński idealnie wyszedł z linii obrony i strzałem obok bramkarza skompletował hattricka.

Po zmianie stron piłkarze z Polic utrzymywali wynik tylko przez osiem minut. Po faulu przed polem karnym sędzia Rynkiewicz zarządził rzut wolny. Do piłki podszedł Takafumi Akahoshi i pięknym strzałem „zdjął pająka” ze spojenia słupka z poprzeczką. Sześć minut później Akahoshi po raz drugi pokonał Piotra Ruska. Tym razem spod końcowej linii podawał Maksymilian Rogalski, zaś sympatyczny Japończyk uderzył z narożnika pola bramkowego. W 78 minucie straty zmniejszył Emil Andrzejewski, który z prawej strony wykorzystał podanie Norberta Neumanna. Trzy minuty przed końcem spotkania spod końcowej linii dośrodkował Zwoliński, zaś wynik spotkania sprzed bramki ustalił kompletnie nie kryty Adam Frączczak.