Chemik zagrał z Akademią
autor: C80Po niedzielnych spotkaniach juniorów Chemika Policew Ligach Wojewódzkich można mieć mieszane uczucia. Juniorzy starsi mimo wielu znakomitych okazji do zdobycia bramki przegrali z Akademią Piłkarską Szczecin 0:3 (0:2). Z kolei juniorzy młodsi bez większych problemów poradzili sobie z Akademią 5:2 (3:1). Dorobkiem bramkowym podzielili Sylwester Trepkowski, który zdobył trzy bramki oraz autor dwóch trafień, Emil Kupiński.
JS Akademia Piłkarska Szczecin - KP Chemik Police 3:0 (2:0)

1:0 - 23 minuta - Filip Łaznowski
2:0 - 25 minuta - Dawid Kort
3:0 - 79 minuta - Maciej Praszczyk

Stojący w bramce Chemika Łukasz Ubycha nie miał większych szans przy pierwszych dwóch bramkach. Filip Łaznowski i Dawid Kort precyzyjnymi strzałami z dystansu nad bramkarzem posyłali piłkę do braki Chemika. Łaznowski strzelał z lewej strony pola karnego w długi słupek, zaś Kort przymierzył pod poprzeczkę z ponad 20 metrów. Dziesięć minut przed końcem spotkania policzan dobił Maciej Praszczyk który na wślizgu wykończył centrę Michała Korupki.

JM Akademia Piłkarska Szczecin - KP Chemik Police 2:5 (1:3)

2:5 - 69 minuta - Patryk Ortel

Bohaterem spotkania bez wątpienia był Sylwester Trepkowski, który co chwilę męczył defensorów Akademii i w pierwszej połowie skompletował hattricka. Pierwszą bramkę Trepkowski zdobył strzałem ze środka pola karnego po wyrzucie z autu. Kilkanaście minut później napastnik Chemika popędził lewą stroną i po zbiegnięciu do środka w sytuacji sam na sam strzałem po ziemi umieścił piłkę w bramce. Wreszcie pięć minut przed przerwą po uderzeniu zza pola karnego przy słupku bramkarz ze Szczecina po raz trzeci wyjmował piłkę z bramki. Straty w doliczonym czasie gry zmniejszył Michał Zwierko, który Krystiana Kulika pokonał strzałem zza pola karnego pod poprzeczkę.

W drugiej połowie defensywę Akademii oprócz Trepkowskiego rozbijał także Emil Kupiński, który dwukrotnie ośmieszył defensorów ze Szczecina. Najpierw przedarł się środkiem przez dwóch obrońców i strzelił obok słupka. A po kilkunastu minutach ograł trzech obrońców i mierzonym strzałem z 8 metrów przy słupku podwyższył na 5:1. Akademia była w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramką, gdy po dokładnym podaniu akcję sam na sam z Kulikiem wykorzystał Patryk Ortel.