Spójnia gromi na początek sezonu
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/Dzisiaj, a więc 1-go października, ruszyła pierwsza liga koszykówki. Spójnia Stargard w pierwszej kolejce pojechała do Krosna, aby zagrać z tamtejszym MOSIR-em.
Stargardzianie rozgromili zawodników z Krosna 80:55. Od samego początku spotkania stargardzianie zaczęli od mocnego uderzenia. Pierwsze punkty w sezonie dla przyjezdnych zdobył Tomasz Stępień z linii rzutów wolnych. Potem było już tylko lepiej, biało-bordowi powiększali przewagę i prowadzili już 7:0. Po pierwszej kwarcie był wynik 22:14 dla przyjezdnych. Spójnia na początku drugiej połowy była jakby trochę ospała, co spowodowało, że Mosir zdołał odrobić straty. Jednak później na parkiecie rządzili już tylko stargardzianie konsekwentnie budując przewagę. Zaowocowało to wynikiem do przerwy 26:37. W trzeciej kwarcie gospodarze kompletnie nie istnieli, nic im nie wychodziło, nie trafiali z żadnej pozycji. Goście natomiast grali kombinacyjną koszykówkę. W czwartej kwarcie trener Aleksandrowicz wpuścił skład rezerwowy.
Spójnia po fantastycznej grze pokonała MOSIR Krosno 80:55. Najwięcej punktów zdobył Adam Parzych, który rzucił szesnaście punktów. Czy to zwycięstwo oznacza, że Spójnia staje się kandydatem do awansu?

Za tydzień do Stargardu Szczecińskiego przyjedzie Rosa Radom, która dzisiaj także wygrała ze Sportino Inowrocław.
ďż˝rďż˝dďż˝o: łasne/pzkosz.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: basket