Zwycięstwo Olimpii na zakończenie przygotowań
autor: paulaW sobotę Olimpijki rozegrały ostatni sparing w okresie przygotowawczym. Tym razem przeciwnikiem był beniaminek Ekstraligi - KKP Bydgoszcz.

Oba zespoły trzy dni wczesniej grały swoje ostatnie mecze (KKP przegrał w lidze z Pogonią Szczecin Women 0:6). Dla naszej drużyny spotkanie to miało szczególne znaczenie, gdyż to z KKP rozpoczynaliśmy okres przygotowawczy i z tym zespołem go kończymy. (Bydgoszczanki zagrały bez siedmiu podstawowych zawodniczek).

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Olimpii - tylko one od samego początku stwarzały sytuacje podbramkowe. KKP Bydgoszcz w pierwszych 45 minutach tylko raz zagroziła naszej bramce. Nieupilnowana zawodniczka w polu karnym oddaje strzał na bramkę, Magdalena Szwed (na zdj. w środku) wybija piłkę z linii bramkowej, ratując nas przed utrata bramki.
Już w 4 minucie Karolina Ćwiklińska wymienia z Joanną Tokarską kilka podań, które kończą się bramką. W 32 minucie po pięknej przeprowadzonej akcji od bramkarki, przez obronę, do pomocy Magdalena Lachman wrzuca wprost na Tokarską, która zdobywa kolejną bramkę w tym spotkaniu. Na następną bramkę długo nie trzeba było czekać. W 39 minucie Tokarska odwdzięcza się asystą Ćwiklińskiej, która pokonuje bramkarkę z Bydgoszczy. W 78 min po błędzie defensywy Olimpia traci bramkę. Olimpijki w tym meczu pokazały, że z takim przeciwnikiem, jak Bydgoszcz potrafią powalczyć i zakończyć mecz zwycięsko.

Grę Olimpii chwalił kierownik KKP Szymon Kowalik: Nie powiem, że tego się spodziewaliśmy. Nie można jednak tego wyniku traktować w kategori niespodzianki, bo przecież zawsze mecze pomiędzy naszymi zespołami, czy to ligowe, czy sparingowe były w miarę wyrównane. Na pewno to spotkanie pożyteczniejsze było dla Olimpii, bo za tydzień zaczyna ligę i dzisiejsze zwycięstwo na pewno doda im skrzydeł, a poza tym pokazuje, że trenerzy przygotowali ten zespół bardzo dobrze.

Olimpijki wkraczają teraz w ostatni mikrocykl treningowy przed pierwszym meczem o mistrzostwo I ligi, który odbędzie się w Poznaniu, a rywalem będzie miejscowa Polonia.

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel