Cenne trzy punkty zostają w Moryniu
Dzisiaj o godzinie 15 na boisku w Moryniu rozpoczął się mecz pomiędzy Morzyckiem a Odrzanką Radziszewo. Początek meczu był raczej spokojny, można powiedzieć, że oba zespoły chciały wybadać "teren". Taki stan rzeczy trwał aż do 21 minuty, gdy po składnej akcji Morzycka lewą flanką piłkę w siatce umieszcza Bladowski. Zaraz po rozpoczęciu gry piłkarze Odrzanki rzucili się do szaleńczego ataku, ale ich akcje nie niosły bezpośredniego zagrożenia bramce gospodarzy. Morzycko uskrzydlone zdobyciem gola nie ustępowało Odrzance w konstruowaniu akcji ofensywnych. Po jednej z nich, piłkarz Morzycka H.Rząd wychodząc sam na sam z bramkarzem zostaje sfaulowany w polu karny przez stopera Odrzanki. Sędzia dyktuje karnego a na bramkę w 34 minucie zamienia go J.Chrzanowski. Od tego momentu Morzycko zwolniło trochę tempo ataku, a Odrzanka nie potrafiła znaleźć recepty na obronę gospodarzy.

Druga polowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej z tym, że to piłkarze Morzycka przejawiali większą ochotę do gry co przejawiło się w kilku groźnych akcjach pod bramką gości. Te ataki przyniosły skutek w 16 minucie drugiej połowy kiedy to napastnik gospodarzy Dworczyk otrzymuje piękne podanie w polu karnym i mimo asysty 2 obrońców Odrzanki pięknym strzałem umieszcza piłkę w siatce rywali. Po zdobyciu 3 bramki piłkarze Morzycka wyraźnie przystopowali, czekając na kontrę. Natomiast piłkarze Odrzanki z minuty na minutę śmielej atakowali. Te ataki przyniosły w końcu skutek kiedy to wychodzący z piękną kontrą napastnik Odrzanki zostaje faulowany w polu karnym. Sędzia bez wahania wskazuje na 11 metr. Jednak piłkarz Odrzanki nie potrafił zamienić jej na gola ponieważ bardzo dobrze dysponowany dzisiaj bramkarz Morzycka Ł.Strzelczyk broni karnego. Po chwili znów zamieszanie pod bramką Morzycka i znów bramkarz ratuje gospodarzy. W końcu w 35 minucie drugiej połowy udaje się gościom strzelić honorowego gola z rzutu wolnego. Ostatnie 10 minut to huraganowe ataki Odrzanki próbującej wyrównać stan meczu, jednak do końca nic się już nie zmienia. Mecz kończy się wynikiem 3:1 dla Morzycka.

relacjďż˝ dodaďż˝: tuszyn