Fatalna skuteczność...
Dzisiaj (03.08) swój jeden z ostatnich sparingów przed ligą rozegrała drużyna Błoni. Po słabym widowisku Błonie pokonały 4-1 piłkarzy beniaminka A klasy Błękitnych Wektry Szczecinek. Mecz głównie toczył się pod dyktando Błoni. Choć kilka groźnych okazji przeprowadzili dużo słabsi piłkarze Błękitnych. Fatalną skutecznością popisali się piłkarze Rafała Glanca.

Gra gospodarzy nie napawa optymizmem miejscowych kibiców. Bo jeśli dzisiaj Barwiczanie nie potrafią wykorzystywać okazji, a co więcej wymienić kilku podań to co może być w lidze? Jeśli napastnicy oraz zawodnicy z pomocy wykorzystali swoje 100 % okazje to wynik byłby wyższy od 10 bramek strzelonych. Trzy bramki dla Błoni zdobył Jakub Lis. Jedna bramka Kuby to naprawdę stadiony świata. Czwartego gola dołożył Damian Zdeb.
Trener Błoni miał do dyspozycji 14 zawodników. Pierwsza groźna akcja w meczu miała miejsce w 9 minucie i od razu po tej akcji padła bramka. Łukasza Smółka w ładny sposób mija 2 obrońców Błękitnych, podaje do Jakuba Lisa i ten z pierwszej piłki uderza celnie w bramkę. Niespełna dwie minuty później był już remis. Zaskakująco ładna kontra przyjezdnych, błąd krycia w obronie i strzał z pola karnego po czym piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. Od 33 minuty Błonie znów na prowadzeniu. Składna akcja miejscowych, Łukasz Zbroszczyk udanie kiwa zawodników ze Szczecinka, podaje do środka, tam Jakub Lis walczy z dwoma obrońcami i po udanej walce celnym strzałem zdobył bramkę.

Drugą połowę także lepiej zaczynają Barwiccy zawodnicy. W 50 minucie piękne uderzenie Jakuba Lisa z ok. 25 metra w same okienko. Bramka stadiony świata. Kolejna minuta i kolejna bramka. Damian Zdeb wywalcza piłkę i w okazji sam na sam pewnie lekko podcina piłkę i strzela bramkę.

Mecz kończy się wygraną Błoni 4-1. Wynik - dobry, Gra - nie zbyt, Przeciwnik - słaby. Tak to ogólnie wygląda. Jeśli dzisiaj Błonie nie mogły strzelić większej ilości bramek takiemu rywalowi, to ciekawe ile bramek strzelą przeciwnikom w lidze. Obrońcy w dawnej V lidze to już nie to samo co zawodnicy beniaminka A klasowca. Oby niektórzy z piłkarzy wywnioskowali błędy i oby ostatnie sparingi w turnieju w Połczynie były już lepsze niż ostatnie mecze kontrolne. Najbardziej wyróżniającym zawodnikiem Błoni był Jakub Lis. Kuba dzisiaj na tle słabego rywala grał dobrze. Strzelił 3 bramki, w tym jedną bardzo ładną.

W sparingu w Błoniach zabrakło : Bartosza Grygla (praca), Roberta Felisiaka (praca) oraz Dawida Chojnackiego (kontuzja).

Skład Błoni w I połowie : Mariusz Fornal - Łukasz Zając, Mateusz Węgiełka, Patryk Andrzejewski, Krzysztof Pieczara - Łukasz Smółka (Maciej Telążka 36’), Łukasz Zbroszczyk, Grzegorz Łomakin, Jakub Lis - Damian Zdeb, Paweł Koń (Mariusz Dziwirski 23’)

Skład Błoni w II połowie : Mariusz Kreft - Łukasz Zając (Patryk Andrzejewski 81’), Mateusz Węgiełek, Grzegorz Łomakin, Patryk Andrzejewski (Krzysztof Pieczara 64’) - Łukasz Zbroszczyk, Łukasz Zbroszczyk, Mariusz Dziwirski, Łukasz Smółka - Jakub Lis, Damian Zdeb

relacjďż˝ dodaďż˝: jakubek14