Wysokie zwycięstwo Vinety
Za Vinetą kolejna gra kontrolna i kolejna kanonada wolińskiej drużyny. Dzisiejszy rywal IV-ligowa Rega Trzebiatów nie miała żadnych argumentów z rozpędzoną od pierwszego sparingu ekipą Wyspiarzy z Wolina.
Od początku spotkania zarysowała się znacząca przewaga gospodarzy. Wyspiarze grali z polotem, raz za razem doprowadzając do zagrożeń pod bramką gości. Na efekty trzeba było jednak zaczekać do ok. 15 min kiedy na strzał zdecydował się Jarosław Filiks i umieścił piłkę w prawym górnym rogu. Kolejne minuty, to kolejne akcje miejscowych piłkarzy. Po jednej z nich na 16 metrze piłkę przyjmuje ponownie Jarek Filiks, przy asyście obrońcy wpada z nią w pole karne i precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższa wynik spotkania. Im dłużej trwała pierwsza połowa tym goście wyglądali na co raz bardziej zdezorientowanych. Natomiast piłkarze Vinety zaczęli razić nieskutecznością. Dopiero około 40min Jakub Tarka ładnym uderzeniem ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0.
W drugiej połowie Trener Ossowicz dokonał kilku roszad w składzie. Piłkarze z Trzebiatowa zaczęli śmielej atakować, jednak dobrze tego dnia usposobiona obrona Wolina nie dawała się zaskoczyć. Po upływie około 20min drugiej połowy gospodarze znowu uzyskali miażdżącą przewagę. Na bramki długo nie trzeba było czekać. A jak Vineta strzela to oczywiście nie mogło zabraknąć trafień będącego w życiowej formie strzeleckiej Adama Nagórskiego. Bramki numer cztery, pięć i sześć były właśnie autorstwa tego młodzieżowca.

Na więcej bramek zabrakło Wolinianom przede wszystkim precyzji. Mimo wysokiego wyniku należy wspomnieć, że drużyna gospodarzy mogła spokojnie wygrać ten mecz strzelając rywalowi dwucyfrową liczbę goli.

VINETA WOLIN - Rega Trzebiatów 6:0 (3:0)

Skład Vinety: Jakub Łapczyński- Przemysław Tomków, Dawid Chwałek, Dawid Łodyga, Łukasz Pankowski, Łukasz Szwak, Krystian Raczycki, Adrian Nagórski, Jakub Tarka, Jarosław Filiks, Adam Nagórski
Grali również: Adam Ryba, Adrian Łukaszewicz, Adam Osieleniec, Damian Lewandowski

Następna okazja do obejrzenia Vinety w akcji już w najbliższą sobotę. W Wolinie Wyspiarze będą podejmować o godz. 17.00 ekipę Rasela Dygowo.
�r�d�o: lksvinetawolin.futbolowo.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Wolin