Szczecinianki ogrywają AZS
autor: Krzysztof Cichomski C80Piłkarki Pogoni Women pokonały AZS Wrocław w spotkaniu sparingowym, które rozegrane zostało w piątek w Zielonej Górze. Mecz składający się z trzech tercji, rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.
Pierwsza tercja przebiegała zdecydowanie pod dyktando wrocławianek. Akademiczki bardzo mądrze rozgrywały piłkę w środku pola co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką rywalek. Niestety wiele z tego nie wynikało bowiem azetesiaczki nie oddawały prawie w ogóle strzałów. Podopieczne Mariusza Kowalskiego mogły objąć prowadzenie po strzale Justyny Nazarczyk, ale piłka minęła się z bramką. Chwilę później ponownie Nazarczyk zdecydowała się na uderzenie zza pola karnego i ponownie futbolówka przeleciała obok bramki. Swoich szans na zdobycie bramki nie wykorzystała również Monika Koziarska oraz Aleksandra Janicka. Pierwsza tercja zakończyła się zatem bezbramkowym remisem.
Druga tercja spotkania to z kolei przewaga rywalek AZS-u. Po czterech minutach jej trwania szczecinianki wyszły na prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony wykorzystała Natalia Silkowska, która bez problemu mocnym strzałem umieściła futbolówkę w bramce Andżeliki Dąbek. Chwilę później było już 2-0. Tym razem błąd w wybiciu piłki z własnego pola karnego Dąbek wykorzystała Patrycja Balcerzak, która bez namysłu huknęła atomowo, posyłając piłkę tuż obok lewego słupka do bramki. Wrocławianki po dwóch straconych bramkach cofnęły się do obrony, a rywalki wciąż atakowały. W 46 minucie Katarzyna Barlewicz dośrodkowała w pole karne AZS-u z rzutu wolnego, do piłki doszła Patrycja Balcerzak ( na zdj.) i podwyższyła wynik spotkania na 3-0. Dopiero pod koniec drugiej tercji azetesiaczki przeszły do głosu. Wówczas na trzy minuty przed jej zakończeniem na strzał z dystansu zdecydowała się zawodniczka testowana, która umieściła piłkę w samym okienku bramki rywalek. Druga tercja zakończyła się prowadzeniem Pogoni 3-1.

W ostatniej części spotkania gra się wyrównała. Wrocławianki stwarzały jednak więcej okazji do zdobycia bramki, ale żadnej nie wykorzystały. Ostatecznie wynik z drugiej tercji się nie zmienił i to wrocławianki schodziły z murawy pokonane.

Całe spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Przez całe 90 minut silnie padał deszcz oraz wiał wiatr.
- Nie ważny jest wynik tego pojedynku. - powiedział Mariusz Kowalski, trener wrocławianek. Jego zawodniczki miały za zadanie wybiegać cały okres gry. Zawodniczki AZS-u aktualnie skupiają się nad treningami wytrzymałościowymi. Dopiero podczas obozu przyjdzie czas na ćwiczenie taktyki oraz zgrania zespołu.

OKS Pogoń Women Szczecin - KS AZS Wrocław 3:1 (0:0, 3:1)
Bramki: N. Silkowska (34'), P. Balcerzak (39' 46') - Zawodniczka testowana (57')

AZS Wrocław:

1. tercja : Dąbek Andżelika - Płonowska Joanna, Gradecka Karolina, Sołtys Katarzyna, Aszkiełowicz Weronika- Janicka Aleksandra, Nazarczyk Justyna - Bezdziecka Emilia , Koziarska Monika, Gonzalez Sofia - Zawodniczka testowana

2. tercja : Dąbek Andżelika - Gradecka Karolina, Szymkowiak Agnieszka, Sołtys Katarzyna - Koziarska Monika, Nosalik Paulina, Nosalik Natalia, Nazarczyk Justyna, Zawodniczka testowana (33' Janicka Aleksandra) - Zawodniczka testowana

3. tercja : Dąbek Andżelika - Płonowska Joanna, Gradecka Karolina, Aszkiełowicz Weronika - Nosalik Natalia, Szymkowiak Agnieszka, Janicka Aleksandra, Soltys Katarzyna, Nosalik Paulina - Bezdziecka Emilia, Gonzalez Sofia

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus