Police w barażach o V ligę
Dzisiaj na stadionie przy ulicy Piaskowej rezerwy KP POLICE wygrały z Orłem Prusinowo 2:0. Oba gole zdobył Marcin Wydurski. Dzięki tej wygranej piłkarze z Polic zagwarantowali sobie grę w barażach o V ligę.

W dzisiejszym meczu zespół KP wygrał zasłużenie, przez całe spotkanie kontrolował przebieg wydarzeń i praktycznie ani razu przeciwnik nie zagroził bramce Mateusza Wiśniewskiego.

Pierwsza na prawdę groźna akcja w meczu została przeprowadzona w 12 minucie i od razu zakończyła się golem. Z lewej strony znakomitym dośrodkowaniem popisał się Petre Gogarowski, piłkę na klatkę umiejętnie przyjął Marcin Wydurski. Zrobił na tyle sprytnie, że zagraniem tym minął obrońcę i mając przed sobą tylko bramkarza spokojnie z 8 metra silnym strzałem pod poprzeczkę zdobył gola. W 16 minucie spotkania po dośrodkowaniu z prawej strony głową na bramkę strzelał Gogarowski, bramkarz złapał piłkę. W 32 minucie spotkania po dośrodkowaniu Sylwestra Zdrojewskiego z prawej strony na bramkę główkował Wydurski, piłka przeleciała nieznacznie ponad poprzeczką. Po pięciu minutach Rafał Blasius zagrywa na przedpole do Tomasza Staszewskiego, strzał jednak w ostatniej chwili blokuje obrońca Orła. W 40 minucie Zdrojewski uruchamia skrzydłem Artura Pachulskiego, ten spod końcowej linii podaje do Wydurskiego, dośrodkowanie przejmuje bramkarz. Minutę później pada drugi gol dla KP, po błędzie zawodnika Orła na bramkę biegnie Wydurski, mimo próby interwencji obrońcy przed polem karnym utrzymuje się przy piłce, wbiega w pole po czym będą sam na sam z bramkarzem płaskim strzałem zdobywa gola.

W 54 minucie spotkania na strzał z 25 metrów decyduje się zawodnik Orła, świetnie mierzoną opadającą piłkę w okienko zatrzymuje Mateusz Wiśniewski. W 62 minucie na strzał zza pola karnego decyduje się Jarosław Jóźwiak, bramkarz łapie piłkę. W 77 minucie zza pola karnego na bramkę uderza Maciej Kaliś, tym razem piłka przelatuje koło bramki, zaś jej lot spokojnie kontrolował bramkarz Orła,Piotr Ciesielski, który chwilę wcześniej zmienił Arkadiusza Jankowskiego. W 85 minucie spotkania Artur Pachulski biegnie prawą stroną, wycofuje piłkę do Jóźwiaka, ten dośrodkowuje do Gogarowskiego na linię pola karnego. Petre usiłuje oddać strzał z woleja, jednak trafia nieczysto i piłka wychodzi na aut bramkowy.

Dzięki tej wygranej policzanie zakończyli rozgrywki na pozycji wicelidera gwarantującej grę w barażach. Zwycięzca baraży w przyszłym sezonie będzie występował w wyższej klasie rozgrywkowej. Przeciwnikiem KP w dwumeczu będzie zajmująca pozycję wicelidera w grupie drugiej ligi okręgowej Unia Dolice. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 23 czerwca, rewanż zaplanowany został na 27 czerwca. W najbliższych dniach ZZPN w losowaniu ustali który zespół będzie gospodarzem pierwszego spotkania.