Dąb traci punkty w Gdańsku
Nie było niespodzianki w Gdańsku. Zgodnie z przewidywaniami rezerwy Lechii w 13.kolejce III Ligi Bałtyckiej pokonali Dąb Dębno 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Adam Duda(20'),Michał Pruchnik(44') oraz Luiz Deleu(53'). Spotkanie rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem, ze względu na późniejszy przyjazd drużyny z Dębna. Już od samego początku przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Kibice musieli jednak na pierwszą bramkę poczekać do 20 minuty. Wówczas do siatki Sebastiana Fabiańskiego trafił niezawodny ostatnio Adam Duda, który wykorzystał dokładne podanie Michała Pruchnika.
Od tego momentu, z minuty na minutę coraz wyraźniejsza była przewaga Lechii, która jednak nie potrafiła znaleźć w tym okresie sposobu na defensywę rywali.Kolejne akcje to próby stworzenia sobie sytuacji bramkowych z obu stron, a zbiegiem czasu to podopieczni Marcina Domagały coraz częściej starali się atakować, ale uważnie grająca defensywa Lechii nie pozwalała dębnowskim piłkarzom na zbyt wiele. Po krótkiej minimalnej przewadze Dębu gra się wyrównała i toczyła się głównie w środku pola,jednak z każdą minutą rosła przewaga gospodarzy, którzy tuż przed przerwą po szybkiej akcji zdobyli drugą bramkę po strzale Michała Pruchnika. Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Dębnianie starali się atakować, ale brakowało im umiejętności by sforsować dobrze spisującą się defensywę Lechii. W 53 minucie gdańszczanie przypieczętowali przewagę w tym meczu zdobywając trzeciego gola po indywidualnej akcji Luiza Deleu. Do końca spotkania gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

relacjďż˝ dodaďż˝: BABol