Sława znów gromi rywali !!!
Sławieński zespół nie zwalnia z tempa po wygranej w Przecławiu 3:0, dzisiaj znów pokonał kolejnego plasowanego wyżej od nas w tabeli rywala Inę Goleniów 3:0, do połowy 0:0. Warto dodać, że trzy ukąszenia sławieński zespół zadał w 8 minut. Bramki dla Sławy zdobyli w 65' Mirek Wawerczak, 66' Marcin Chyła, 73' Mirek Wawerczak. Dzięki tej wygranej, przegranej Astry i remisowi Victorii 95 Przecław awansowaliśmy na 4 miejsce - najwyższe jak dotąd w tabeli i jesteśmy najlepiej spisującym się beniaminkiem tej wiosny!!! Początek spotkania należał do nas i tak już w pierwszej minucie spotkania P.Szczygieł strzela, ale obrońca gości wybija piłkę z bramki. W 5 min kolejna groźna sytuacja, ale M.Hinc z 4 m strzela nad bramka. W 11 min dośrodkowanie P.Szczygła na druga stronę do M.Chyly, który strzela z woleja, ale nad poprzeczka. W 17 min pierwsza groźna sytuacje stworzył zespół Iny ale Michalski nie trafia w piłkę głowa z 6 m. 23 min meczu K.Stępniak oddaje strzał, ale obrońca blokuje. W dalszej części to głównie walka o środek boiska. Jeszcze przed przerwa doskonalej sytuacji na objecie prowadzenia nie wykorzystał M.Wawerczak, który z rzutu wolnego z około 18 m strzela tuz obok słupka. Pierwsza połowa spotkania bardzo wyrównana, jednak żaden z zespołów nie mógł sobie wypracować okazji na strzelenie bramki i mamy remis 0:0.

Na początku II połowy trener przeprowadza trzy zmiany z boiska schodzi: P.Szczygieł, K.Stępniak i P.Matias za nich natomiast pojawiają się na boisku Z.Zawada, D.Sorbian i Ł.Pelikan. W 47 min M.Stańczyk decyduje się na strzał z około 18 m , który ląduje na zewnętrznej części słupka. W 65 min meczu obejmujemy prowadzenie. M. Wawerczak decyduje się na indywidualna akcje, która kończy w sposób I ligowy. Strzela z narożnika pola karnego po długim rogu w samo okienko i zespół sławieński obejmuje prowadzenie 1:0. Po tej bramce gra się znacznie ożywiła. Nasz zespół nabrał pewności siebie i poszedł za ciosem. Dokładnie w 66 min. M.Chyla doskonale obsługuje M.Hinca który znajduje się sam na sam z golkiperem Iny. Strzela, ale broni bramkarz gości, przy dobitce M.Chyły jest juz jest bez radny, więc mamy 2:0. W 73 min mamy juz 3:0. M.Chyła wpada w pole karne po czym wykłada piłkę nadbiegającemu M.Wawerczakowi który strzela obok bramkarza w długi róg. W 77 min odpowiadają goście, a dokładnie Stefański, który oddaje groźny strzał ale P.Kaźmierczak broni w swoim stylu. W 79 min Łuczak także uderza, ale niecelnie. W 85 min K.Izmajlowicz oddaje strzał nad poprzeczka. Jeszcze tuż przed końcem spotkania wprowadzony do gry A.Walczak mógł podwyższyć wynik na 4:0, ale będąc sam na sam z bramkarzem strzela wprost w niego. Warto dodać, że z powodu kontuzji w meczu tym nie wystąpili P.Ścisło, N.Dondera i J.Grajper.

Sława: Kaźmierczak - Sawa, Winiarski, Stańczyk (80' Walczak), Matias(46'Pelikan) - Szczygieł (46' Zawada), Wawerczak, Izmajłowicz, Chyła - Hinc, Stępniak (46' Sorbian)

Ina: Krupski - Winiarski, Gołaszewski, Sobański, Dobrowolski, Borek, Hanuszkiewicz, Łuczak, Winogradzki (57' Bartoszewicz), Paszkowski (49' Stefański), Michalski

Sędzia: Dariusz Baniowski (Wałcz)