Drawa wygrywa turniej im. Waleriana Pytla
autor: jurgol25 czerwca o godzinie 10:00 na euroboisku w Drawsku Pomorskim rozpoczął się turniej im. Waleriana Pytla, w którym udział wzięły 3 zespoły: Drawa Drawsko Pomorskie, Hutnik Szczecin i Lech Czaplinek. Tradycyjnie już na turnieju testowani byli zawodnicy przymierzani do gry w Drawie. Na turniej przybyło tylu nowych graczy, że Drawa wystawiła cała jedenastkę zestawioną z ewentualnych wzmocnień na mecz przeciwko Hutnikowi, zaś w meczu z Lechem zagrał już pierwszy zespól Drawy, który niedawno wywalczył awans do III ligi. Turniej wygrała Drawa Drawsko, drugie miejsce dla zaprzyjaźnionego z Drawą - Lecha Czaplinek. Trzecie miejsce przypadło Hutnikowi Szczecin.

Hutnik Szczecin - Lech Czaplinek 0:2 (0:0)
Drawa Drawsko (testowani) - Hutnik Szczecin 2:2 (0:2)

Po meczu testowanych zawodników Drawy, trener Pedrycz 'powołał' dwóch zawodników, którzy najbardziej się wyróżniali (środkowego pomocnika i napastnika).

Drawa Drawsko - Lech Czaplinek 5:0 (2:0)
Wynik meczu strzałem z rzutu wolnego z około 20 metrów otworzył Mateusz Jureczko. Chwilę później Jureczko drugi raz pokonał bramkarza Lecha, tym razem po podaniu Wawreńczuka. Po przerwie po akcji Jureczki do swojej bramki trafił obrońca z Czaplinka. Rafał Komar podał piłkę do testowanego napastnika, a ten podwyższył wynik na 4:0, a po kilku minutach strzelając swoją drugą bramkę, ustalił wynik spotkania na 5:0. Warte odnotowania jest to, że wyrzucony z boiska został przy wyniku 5:0 bramkarz Drawy Drawsko, a rękawice ubrał Artur Kapeliński. Zatrzymał on kilka ataków Lecha Czaplinek, a największe oklaski otrzymał za obronę sam na sam, i późniejszej dobitki.

Pkt: Br+: Br-: R. br: