Nova obroniła tytuł w Dziwnowie
autor: futsal baltic cupZakończył się szósty Futsal Baltic Cup, czyli święto futsalu w Dziwnowie, organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dziwnowie i Miejski Klub Sportowy Pogon’04 Szczecin. W meczu finałowym spotkały się niemiecki Arsenal Berlin oraz śląska Stara PA Nova Gliwice. Spotkanie miało zaskakujący przebieg i długo nie było jasne, kto wygra tegoroczny turniej.

Od pierwszych minut to Nova zaciekle atakowała. Gracze z Berlina skupili się na defensywie oraz szybkich kontrach. Niemiecki zespół ma w swoich szeregach kilku bardzo szybkich graczy i starał się to wykorzystywać. Mimo okazji z obu stron, przez pierwsze 10 minut meczu bramka nie padła. Zachowawczość było widać nawet w poczynaniach Novej, która atakowała, ale starała się przy tym uważać na defensywę. Dopiero 19 sekund przed końcem pierwszej połowy padł pierwszy gol. Po składnej akcji Novej piłkę do bramki Begzedicia Selvedina skierował grający trener Ślązaków Błażej Korczyński.
Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak pierwsze 15 minut. Z tą małą różnicą, że teraz częściej stroną atakującą byli Niemcy, którzy zaciekle dążyli do wyrównania. Mogliśmy zobaczyć wiele akcji indywidualnych w ich wykonaniu, czyli przysłowiowy radosny futsal. Nova odpowiadała atakiem pozycyjnym, z którym gracze Arsenalu mieli sporo problemów. Gracze Arsenalu wyrównali w 23 minucie, po potężnym strzale Falcao Ricciego. Ten zawodnik zdobył w tegorocznym FBC już kilka bramek po uderzeniach z dystasu. Jeszcze niecałe 4 minuty przed końcem utrzymywał się remis. Wówczas Nova dobrze rozegrała rzut rożny, po którym Zbigniew Sodel wcisnął piłkę do bramki Arsenalu. Do końca spotkania Niemcy próbowali odrobić straty, ale gliwiczanie do ostatnich sekund bronili się i dowieźli zwycięstwo do końca!

Warto nadmienić, że w drużynie Arsenalu grał jeden z młodych zawodników Pogoni '04 Szczecin, Paweł Bogucki. Zawodnik został wypożyczony do niemieckiego zespołu na okres Futsal Baltic Cup, gdyż zespół miał w pierwszym dniu turnieju braki kadrowe.

Finał
Stara PA Nova Gliwice - Arsenal Berlin 2:1 (1:0)

1:0 Błażej Korczyński 15' 1:1 Falcao Ricci 23' 2:1 Zbigniew Sodel 27'

Nova: Drzewiecki - Kicki, Sodel, Jarzmik, Korczyński, Wiewióra, Maksym, Kulczycki, Kiełpiński, Wołoszyn.

Arsenal: Selvedin - Bnerbay, Elezi, Pantelić, Falcao, Bogucki, Paliga, Fikic.

W meczu o 3 miejsce zmierzyły się ekstraklasowe Pogoń '04 Szczecin oraz Gwiazda Ruda Śląska. Po zaciętym i ostrym spotkaniu zwyciężyli szczecinianie i to oni zmieścili się na pudle.

Po pierwszej połowie 3:0 prowadzili Portowcy. Pogoń '04 kontrolowała przebieg meczu. Sędziowie podyktowali w tej części gry aż 5 przedłużonych rzutów karnyc. Trzy dla Gwiazdy i dwa dla szczecinian. Piłkarze wyorzystali tylko jeden - Maks Moskaliuk pokonał Rafała Krzyśkę.

W drugiej połowie częściej atakowała Gwiazda, ale Portowcy zdołali dowieźć korzystny wynik do końca spotkania. Dzięki temu uplasowali się na trzecim miejscu.