Asprod oddaje mecz bez walki. Niespodziewany finał
autor: W. PieczyńskiW sobotę rozegrano rewanżowe mecze fazy play-off Goleniowskiej Ligi Amatorskiej Siatkówki. Po pierwszych starciach półfinałowych bliżej finału były zespoły Instal System i Asprod-Exodus. Po zwycięstwie 3:0 w pierwszym meczu drużyna Instal System musiała wygrać tylko jednego seta, aby awansować do wielkiego finału. Udało im się to, chociaż dopiero w drugiej części spotkania. Zapewnienie awansu do finału to było jednak za mało dla zawodników tej drużyny, więc do końca walczyli o każdy punkt. Podobnie grał zespół Arkadii Imno, który chciał pokazać się przed meczem o trzecie miejsce. Dzięki takiemu zaangażowaniu obu ekip można było oglądać na parkiecie wspaniałe, pięciosetowe widowisko. W ostatnim piątym secie górą byli faworyci, którzy pokonali Arkadię 24:22, choć wcześniej obie ekipy miały okazje do zakończenia meczu z pozytywnym dla siebie wynikiem.
Chwilę po tym meczu zacząć miał się pojedynek pomiędzy Asprodem, a Dream Teamem. Zapowiadane, jako najciekawsze tego dnia starcie, nie doszło ostatecznie do skutku. Drużynie Asprodu nie udało się zebrać wymaganej liczby zawodników i zmuszeni byli oddać to spotkanie walkowerem. Z tego też powodu bez walki do finału awansowała ekipa Dream Teamu. Nie dojdzie zatem do rewanżowego starcia Asprodu z Instal System, na które obserwatorzy GLAS czekali od dłuższego czasu. O godzinie 17:30 w meczu o trzecie miejsce Arkadia Imno zagra z Asprodem, natomiast w finale o godzinie 19:00 Instal System zmierzy się z Dream Teamem.

Mniej problemów było w meczach zespołów walczących o miejsca od piątego do ósmego. Po wyraźnym zwycięstwie w pierwszym meczu 3:0, także i w rewanżu Elektra-Joker nie dała szans młodej ekipie Stalmaxu, wygrywając bardzo wyraźnie wszystkie sety. Także Ina Strumiany osiągnęła swój cel, którym był awans do meczu o piąte miejsce. W pierwszym meczu Ina wygrała 3:0 i do awansu wystarczało jej wygranie zaledwie jednego seta. I właśnie jednego seta udało się Inie wygrać w rewanżowym meczu z Bolechowem. Kolejne trzy padły łupem rywali, ale to Ina zagra o wyższe miejsce. Te cztery zespoły na parkiet wybiegną o godzinie 16:00. Ina Strumiany zagra z Elektrą-Joker o miejsce 5, natomiast Bolechowo zagra o miejsce 7 ze Stalmaxem.

Wyniki meczów rewanżowych
Miejsca 1-4:

Arkadia Imno - Instal System 2:3 (25:23, 23:25, 25:21, 17:25, 22:24)
Asprod-Exodus - Dream Team 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)

Miejsca 5-8:
Ina Strumiany - Bolechowo 1:3 (25:21, 22:25, 14:25, 20:25)
Elektra-Joker - Stalmax 3:0 (25:14, 25:17, 25:14)

miejsce: Hala OSiR w Goleniowie

Pierwsza kolejka fazy play-off Goleniowskiej Ligi Amatorskiej Siatkówki. W fazie tej cztery drużyny rywalizują o miejsca 1-4, a kolejne cztery o miejsca 5-8.