Sparing zamiast inauguracji. Ina przegrywa z Arkonią
autor: W. PieczyńskiW sobotnie popołudnie biało-zieloni zainaugurować mieli rozgrywki w ramach rundy wiosennej zachodniopomorskiej 4 ligi. Goleniowianie na własnym obiekcie mieli zmierzyć się z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Dwa dni przed tym meczem, okazało się jednak, że drużyna z Rewala nie przystąpi do rozgrywek, a wyniki wszystkich spotkań z udziałem Wybrzeża w rundzie wiosennej zostaną zweryfikowane jako walkower dla rywali. Ina Goleniów zdobyła zatem pierwsze trzy punkty bez walki, jednak nie oznaczało to, że zawodnicy będą mieli w sobotę wolne. Na szybko sztab szkoleniowy goleniowskiego czwartoligowca porozumiał się z trenerami Arkonii Szczecin, aby rozegrać kolejny mecz sparingowy. Zespoły te spotkały się już tej zimy w meczu kontrolnym. Dwa tygodnie temu lepsza okazała się Arkonia wygrywając 2:0.

Na zdjęciu: Sebastian Kott zdobył jedyną bramkę dla goleniowskiej Iny w meczu z Arkonią.
Mecz ten nie był zwykłym 90-minutowym pojedynkiem. Ustalono, że spotkanie trwać będzie 120 minut, a składać się będzie z czterech kwart, po 30 minut każda. W pierwszych 60 minutach Ina zagrała najsilniejszym składem, jednak nie spowodowało to, że wynik będzie dla goleniowian korzystny. Pierwsza prowadzenie objęła ekipa ze Szczecina. Biało-zieloni odpowiedzieli pięknym trafieniem Sebastiana Kotta, który strzałem z pierwszej piłki z woleja, wykorzystał dośrodkowanie partnera z zespołu. Niestety pierwsze 60 minut zakończyło się prowadzeniem rywali 2:1. Na drugie 60 minut trener Karmazyn desygnował nieco młodszy skład, choć znalazło się w nim kilku doświadczonych zawodników, jak Piotr Michalski, Marcin Winiarski czy Hubert Pędziwiatr. Ostatecznie po długim 120-minutowym meczu zwycięstwo odniosła Arkonia Szczecin, która wygrała 3:1, a ostatnia bramka meczu padła kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego.

INA GOLENIÓW - ARKONIA SZCZECIN 1:3 (1:2)

Bramka: Sebastian Kott.

INA (I Połowa): Paweł Sobolewski - Marcin Winiarski, Krzysztof Borkowski, Adam Dobrowolski - Tomasz Trosko, Wojciech Borek, Piotr Winogrodzki, Filip Borek (Damian Kosior), Robert Śliwiński - Bartosz Paszkowski, Sebastian Kott.

INA (II Połowa): Mariusz Grabowski, Dawid Jeż, Mariusz Stuba, Marcin Winiarski, Paweł Wanagiel, Mariusz Hawrot, Sławomir Paszkowski, Dawid Szczęsny, Damian Kosior, Piotr Michalski, Hubert Pędziwiatr, Robert Żurowski, Wojciech Borek, Piotr Winogrodzki, Tomasz Trosko, Mateusz Wiśniewski.