Unia ogrywa V-ligowca
autor: PszczółekW czwartkowe popołudnie doszło do konfrontacji w meczu sparingowym pomiędzy zespołami powiatu pyrzyckiego. Sokół Pyrzyce na swoim stadionie (boisko boczne) podejmował Unie Swochowo na co dzień występującą w A-klasie.
Obie ekipy wystawiły najlepsze składy z szeroką ławką w zapleczu. Pierwsza połowa toczyła się głównie w środku boiska, choć ciekawych akcji nie brakowało lecz często były one przerywane dobrze zorganizowaną obroną obydwu drużyn. Pierwszą dogodną sytuację miała Unia, gdy po mocnym dośrodkowaniu Pluty z rzutu rożnego Nowak nie trafił czysto w piłkę. Chwilę później to drużyna z Pyrzyc konstruowała swoją akcję, gdzie Dubik przedzierając się przez obronę rywali skiksował przy próbie strzału. Podobnych sytuacji było jeszcze kilka. Drużyna ze Swochowa na tle drużyny z V ligi prezentowała się bardzo dobrze często prowadząc grę grając tzw. 'klepką'. Obie ekipy po pierwszej połowie schodziła z boiska przy stanie 0:0.
Druga połowa rozpoczęła się z kilkoma roszadami w składach grających zespołów. Sprawiło to więcej ożywienia i szybsze tempo meczu. Często do głosu zaczął dochodzić Sokół lecz akcje raz po raz były wyłapywane przez dobrze prezentującego się bramkarza Swochowskiej Unii. Po chwilowej szarży Pyrzyckiej ekipy to Unia przeszła do ataku, zmuszając tym samym obrońców rywali do fauli. To właśnie ten element był kluczowy w tym meczu gdzie po faulu w 71 minucie Wilk z rzutu wolnego zmienił wynik meczu. Do końca wynik już nie uległ zmianie i sensacyjne zwycięstwo okazało się faktem oczywiście zasłużone po dobrej grze drużyny ze Swochowa. Gratulacje dla trenera Unii za dobre przygotowanie zespołu i czekamy na kolejne sensacje.
�r�d�o: Unia Swochowo

relacjďż˝ dodaďż˝: FIGHTER13