Chemik zagra z Cartusią
autor: C80Kolejne spotkanie w III lidze piłkarze Chemika Police rozegrają w sobotę w Kartuzach. Przeciwnikiem zawodników prowadzonych przez trenera Mariusza Szmita będzie zajmująca piąte miejsce w lidze Cartusia.
Historia spotkań między oboma zespołami jest dość uboga i obejmuje tylko ostatnie pięć sezonów. Do pierwszej potyczki doszło w sezonie 2005/06, gdy Chemik poległ w Kartuzach 0:2 i wygrał u siebie 2:1. W sumie w dziewięciu rozegranych spotkaniach Chemik tryumfował trzy razy, dwa razy podzielił się punktami i pięć razy schodził z boiska pokonany. Ostatnie spotkanie miało miejsce jesienią poprzedniego roku gdy w Policach trzy punkty zdobyli goście. Złotą bramkę w 74 minucie zdobył wprowadzony 4 minuty wcześniej Krzysztof Kwaśny.

Cartusia to zespół środka tabeli. Po 18 kolejkach drużynie z Kaszub nie grozi ani spadek, ani promocja do wyższej ligi. Z 29 punktami na koncie do lidera z Bytowa Cartusia traci 14 punktów, zaś przewaga nad strefą spadkową wynosi 13 oczek. Bilans spotkań to osiem wygranych meczów i po pięć zremisowanych i przegranych.

W zespole z Kartuz występuje dwóch zawodników, którzy w obecnym sezonie nie opuścili ani minuty. Dokładnie 1620 minut na boisku spędzili występujący w obronie Piotr Karasiński i Wojciech Kitowski. Niewiele mniej bo 1575 minut po boisku biegał Wojciech Kempiński, zaś 1518 na murawie spędził Karol Domjan. Dla porównania w żółtozielonych barwach najwięcej czasu na boisku, 1403 minuty, spędził Kamil Bieniek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy sobotniego spotkania jest Piotr Zagórski, który zaaplikował przeciwnikom sześć goli. Bramkę mniej na koncie ma Krzysztof Kwasny, zaś cztery bramki zdobył Marek Steinborn.

W drugiej połowie sezonu właściwie co spotkanie można mówić, że to Chemik zagra bardzo ważny mecz. W najbliższy weekend nadarza się dobra okazja by odrobić kilka punktów straty do zespołów znajdujących się wyżej w ligowej tabeli i przy okazji zwiększyć przewagę nad strefą spadkową. Znajdująca się na 14 miejscu Rega zagra arcytrudne spotkanie z wiceliderem ligi, Błękitnymi Stargard. Piętnasty Gryf Słupsk z kolei jedzie do Wejherowa gdzie zmierzy się z trzecim Gryfem Wejherowo, zaś ostatni Orlęta Reda podejmą Dąb Dębno.

Wśród zespołów znajdujących się wyżej dwunasty Energetyk Gryfino zagra w Strzelcach Krajeńskich z dziewiątą Pogonią Barlinek, zaś jedenasta Kaszubia z ósmą Gwardią.

O tym czy 19 kolejka III ligi będzie szczęśliwa dla podopiecznych trenera Mariusza Szmita przekonamy się w sobotę od godziny 14.00. Zmiany wyniku będą na bieżąco przekazywane poprzez profil Chemika na portalu Facebook.

2:3 - 83' - F. Kosakowski
Chemik: Strzelec - Jakubiak, M. Janicki, Baranowski, Stromczyński - Jóźwiak (69' Krawiec), Rembisz, Bieniek, Kosakowski - Fadecki (88' Wołyński), Sajewicz (90' Neumann)

sędzia: Sebastian Lewczuk - Przemysław Wądołowski, Michał Krotowski (PZPN, Malbork)

Dane pomógł uzupełnić: baaru - dziękujemy