Czwarty mecz, czwarte zwycięstwo
autor: ttbPrzebywająca na obozie w Turcji szczecińska Pogoń rozegrała w dzisiejsze wczesne popołudnie, swoje czwarte, zagraniczne spotkanie kontrolne. Po trzech zwycięstwach z silnymi rywalami (5:1 z Mashal Muborak, 1:0 z Zobah Sport oraz 2:0 z Wołyniem Łuck), Portowcy odnieśli dzisiaj czwarte zwycięstwo, pokonując szóstą drużynę norweskiej ekstraklasy FK Haugesund 4:1. W rozgrywanym w deszczowej pogodzie meczu Pogoń zaprezentowała się bardzo dobrze, przez cały mecz kontrolując sytuację na boisku. Dwie bramki dla szczecinian zdobył Radosław Wiśniewski, a po jednym trafieniu dołożyli Adam Frączczak i Marcin Klatt.
Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Dumy Pomorza. Już w dwunastej minucie spotkania świetnym podaniem popisał się Piotr Petasz, który dograł piłkę do Adama Frączczaka, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce rywali. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie w pierwszej połowie, jednak po minięciu bramkarza nie trafił on do bramki. Na uwagę zasługują jeszcze dwa groźne strzały Bartosza Ławy.

Przez cały dzień padał deszcz, przez co boisko, szczególnie w drugiej połowie wyraźnie utrudniało rozgrywanie piłki. W takich warunkach najlepszym rozwiązaniem na strzelanie bramek, jest odpowiednie wykonywanie stałych fragmentów gry. Właśnie po rzucie rożnym Pogoń zdobyła drugą bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Akahoshi, do piłki najwyżej wyskoczył Marcin Klatt i umieścił ją w siatce. W drugiej połowie spotkania na boisku pojawił się były zawodnik goleniowskiej Iny - Radosław Wiśniewski. Właśnie ten zawodnik był bohaterem ostatnich minut tego meczu. W odstępie dziesięciu minut Wiśniewski zdobył dwie bramki. Najpierw wykorzystując prostopadłe podanie od Zawadzkiego, Wiśniewski znalazł się w dogodnej sytuacji. Minął obrońcę i będąc przed bramkarzem uderzył nie do obrony. Dziesięć minut później piłka po wybiciu przez Kupczankę trafiła do strzelca trzeciej bramki, a ten ponownie, mając przed sobą tylko bramkarza, strzelił czwartą bramkę dla Pogoni. W ostatniej minucie meczu norwegom udało się strzelić honorową bramkę, jedną z ładniejszych w meczu, po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

Dla Pogoni Szczecin spotkanie to było ostatnim w czasie tureckiego zgrupowania. W czterech rozegranych tam meczach Portowcy odnieśli cztery zwycięstwa, z drużynami z najwyższych klas rozgrywkowych w swoich krajach. Teraz Duma Pomorza wraca do Szczecina, aby na własnych obiektach przygotowywać się do pierwszego ligowego meczu. W międzyczasie Pogoń rozegra jeszcze jeden sparing. W sobotę na boisku przy ulicy Witkiewicza zmierzy się z czwartoligową Iną Goleniów.

Pogoń Szczecin (1 połowa): Bartosz Fabiniak - Mateusz Szałek, Krzysztof Hrymowicz, Błażej Radler, Piotr Petasz - Maksymilian Rogalski, Robert Mandrysz, Bartosz Ława, Adam Frączczak, Robert Kolendowicz - Mikołaj Lebedyński.

Pogoń Szczecin (2 połowa): Bartosz Fabiniak (70' Łukasz Kupczanko) - Tomasz Rydzak, Krzysztof Hrymowicz, Marcin Dymkowski, Przemysław Pietruszka - Kamil Majkowski, Dariusz Zawadzki, Takafumi Akahoshi, Piotr Dziuba, Mikołaj Lebedyński (65' Radosław Wiśniewski) - Marcin Klatt.

4:1 - 90' - Đurđić
Pogoń Szczecin: I połowa: Bartosz Fabiniak - Mateusz Szałek, Krzysztof Hrymowicz, Błażej Radler, Piotr Petasz - Maksymilian Rogalski, Robert Mandrysz, Bartosz Ława, Adam Frączczak, Robert Kolendowicz - Mikołaj Lebedyński
II połowa: Bartosz Fabiniak (70' Łukasz Kupczanko) - Tomasz Rydzak, Krzysztof Hrymowicz, Marcin Dymkowski, Przemysław Pietruszka - Kamil Majkowski, Dariusz Zawadzki, Takafumi Akahoshi, Piotr Dziuba, Mikołaj Lebedyński (65' Radosław Wiśniewski) - Marcin Klatt

FK Haugesund: Lars Øvernes - Chris Pozniak, Vegard Skjerve, Trygve Nygaard, Ole Kristian Kråkmo (56 Kristoffer Haraldseid), Tor Arne Andreassen (51 Fredrik Deilkås), Umaru Bangura, Ugonna Anyora, Daniel Bamberg, Thomas Sørum, Nikola Đurđić.

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy