Porażka na zakończenie rundy zasadniczej
autor: delilahSzczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoń przegrali w meczu ostatniej kolejki z AZS Politechnika Warszawa 37:27 (19:13). Porażka nie zmieniła układu w tabeli i to szczecinianie ukończyli sezon na 2 miejscu, natomiast akademicy ze stolicy na najniższym stopniu podium. Szczecinianie do meczu przystąpili osłabieni. Do Warszawy nie pojechali Paweł Biały, Piotr Frelek, Szymon Ligarzewski, Rafał Rojek i Kamil Ringwelski. Kibice zgromadzeni w hali Warszawianki mogli zobaczyć na parkiecie za to charyzmatycznego kapitana portowców Sebastiana Smuniewskiego, dla którego był to pierwszy występ po kontuzji zerwania ścięgna Achillesa. Zanim mecz tak na dobre się rozpoczął drużyna GAZ-SYSTEM Pogoń przegrywała już w 4 minucie 3:0. Zawodnicy myślami byli już chyba na majówce i ciężko było o mobilizację w meczu, który nie zmieniał w żaden sposób układu w tabeli. Do przerwy szczecinianie przegrywali różnicą 6 bramek, która była jak najbardziej do odrobienia w następnych 30 minutach.
Trener szczecinian Rafał Biały apelował w przerwie o zniwelowanie własnych błędów i wykorzystywanie gry w przewadze, bo z tym jego podopieczni mieli największe problemy.
Niestety nie udało się. W pierwszych 10 minutach drugiej połowy AZS Politechnika Warszawa zdobył 7 bramek, szczecinianie odpowiedzieli jednym i było praktycznie po meczu. Miłym akcentem meczu były pierwsze bramki w 1 Lidze Macieja Polaka, który w ciągu ostatnich 10 minut rzucił 2 bramki. Mógł więcej, ale niestety nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy z rzutu karnego.

Ostatecznie GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin przegrała z AZS Politechniką Warszawa 37:27 (19:13). Zespół gospodarzy był jedynym, któremu udało się pokonać szczecinian dwukrotnie w sezonie 2010/2011.

GAZ-SYSTEM Pogoń - Skowron, Matkowski - Suszka 7, Krupa 4, Królik 3, Jedziniak 3, Wolski 3, Masiak 2, Polak 2, Marcinkian 2, Malesa 1, Misiak 0, Guzek 0, Smuniewski 0

relacjďż˝ dodaďż˝: kaczka