Pewne zwycięstwo
autor: delilahSzczypiorniści Gaz-System Pogoń bez problemu pokonali na własnym parkiecie rezerwy Wisły Płock 43 - 39 (20 -16). Dzięki zwycięstwu szczecinianie zapewnili sobie na kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego 2 miejsce w tabeli oraz udział w barażach o awans do PGNiG Superligi.
Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w piątek Roberta Bogdanowicza, który w latach 90-tych przez wiele lat reprezentował barwy Pogoni Szczecin.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego wyjątkowo zmobilizowani szczypiorniści Gaz-System Pogoń narzucili swój styl gry i za wszelką cenę chcieli zmazać plamę, jaką była porażka z SMS-em Gdańsk w poprzedniej kolejce. Mimo, że pierwszą bramkę za sprawą Wiktora Jędrzejewskiego zdobyli płocczanie to później na boisku dominowali tylko gospodarze. Kapitalną partię rozgrywał Paweł Biały, który na dobre wrócił do zespołu po problemach zdrowotnych. Wtórował mu Piotr Frelek, który udowadnia, że od kilku spotkań znajduję się w znakomitej dyspozycji. Mimo, że przewaga szczecinian na boisku była wyraźna to nie odzwierciedlał tego wynik na tablicy. Gospodarze nie potrafili odskoczyć na więcej niż 5 bramek, a do przerwy prowadzili 20-16.
Druga połowa spotkania niewiele różniła się od pierwszej. Do wyróżniającej się dwójki zawodników w barwach Pogoni dołączył jeszcze Łukasz Masiak. W 40 minucie meczu szczecinianie wrzucili wyższy bieg i po kilku chwilach osiągnęli najwyższe prowadzenie w meczu sięgające różnicy 8 bramek. Pod koniec spotkania goście zdołali jeszcze zniwelować różnicę do 4 bramek i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 43-39.

Dzięki wygranej szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoni Szczecin zajmą już na pewno 2 miejsce na koniec rundy zasadniczej. Tym samym jest to na razie największy sukces w krótkiej historii klubu. Za 3 tygodnie rozpoczną się baraże o awans do PGNiG Superligi, które dostarczą z pewnością jeszcze więcej emocji niż spotkania pucharowe z Miedzią Legnica.

GAZ-SYSTEM Pogoń: Skowron, Matkowski - Biały 12, Frelek 10, Masiak 7, Krupa 4, Ringwelski 3, Suszka 2, Jedziniak 2, Malesa 1, Królik 1, Wolski 1, Misiak, Marcinkian

relacjďż˝ dodaďż˝: kaczka