Kolejny sukces szczecińskich piłkarzy wodnych
autor: paulinusDzisiaj (06.02) o godzinie 11.00, na szczecińskim basenie Floating Arena odbyło się spotkanie rewanżowe pomiędzy drużynami ŁSTW Łódź i Arkonii Szczecin. Był to już kolejny mecz z cyklu Mistrzostw Polski Seniorów na nowym basenie.
Po wczorajszym bardzo ciężko wywalczonym zwycięstwie szczecinianie przystąpili do meczu bardzo spięci, co natychmiastowo wykorzystali mistrzowie Polski z Łodzi, wychodząc na prowadzenie 1:0. Na odpowiedź Arkonii nie musieliśmy jednak długo czekać. Po cennych radach, grającego trenera Roberta Sekuły, zawodnicy wzięli się do ciężkiej pracy w obronie i przeprowadzili trzy doskonałe kontrataki, które zamienili na bramki. Po pierwszych ośmiu minutach na tablicy wyników widniał zatem wynik 3:1.
Podobnie jak wczoraj, doświadczona drużyna z Łodzi, nie pozwoliła gospodarzom na powiększenie przewagi, co więcej poprawili grę w obronie i zaczęli coraz groźniej strzelać na bramkę, świetnie dysponowanego w tym spotkaniu Waldemara Leszka. Pomimo jego rewelacyjnej postawy, łodzianie zdołali doprowadzić do remisu 3:3. Wynik ten podziałał bardzo motywująco na zespół ze Szczecina, który świetnie rozegrał dwie akcje w przewadze liczebnej i ustalili wynik na 5:3 po pierwszej połowie spotkania.

Po trzy minutowej przerwie obie drużyny doskonale prezentowały się w obronie, w Arkonii prym wiedli Wojciech Leszek oraz Paweł Radziński, natomiast w ŁSTW bezbłędny w tym okresie gry był Adam Perka. Po kilku minutach bezbramkowej trzeciej kwarty obydwie drużyny zdobyły dwie bramki. Na koniec tej części jeszcze jednego gola zdobył rewelacyjny w tym spotkaniu Robert Sekuła, co przed ostatnią kwartą dawało zapas 3 bramek.

Na tak wysokim poziomie, wydawało się to sporą przewagą, która pozwoli na spokojną grę Arkonii Szczecin. Nic podobnego, zawodnicy ŁSTW zaczęli stosować pressing, co chwilowo zaskoczyło szczecinian i pozwoliło na doprowadzenie do wyniku 8:7. Na szczęście kolejne wydarzenia to popis Arkonii Szczecin. W bramce wspaniale spisywał się Waldemar Leszek, świetnie w obronie prezentował się jego brat Wojciech oraz Paweł Radziński, natomiast w ataku niesamowite rzeczy wyczyniał Robert Sekuła, ośmieszając chwilami Łodzian. Na minutę przed końcem mieliśmy wynik 11:8 i praktycznie pewne było zwycięstwo młodej drużyny ze Szczecina. Trener ŁSTW Edward Kujawa próbował coś jeszcze zmienić w grze swojej drużyny, biorąc czas. Na szczęście skoncentrowani i zmobilizowani zawodnicy ze Szczecina nie pozwolili już wydrzeć sobie zwycięstwa.

Po wczorajszym i dzisiejszym zwycięstwie Arkonia Szczecin umocniła się na pozycji lidera Mistrzostw Polski Seniorów. Kolejne mecze Arkonia rozegra na wyjeździe z Warszawą, Gorzowem oraz Bytomiem. Decydujące o tytule Mistrza Polski będą mecze z zespołem ŁSTW, które odbędą się w połowie czerwca w Łodzi.

Jednak już na koniec lutego w Szczecinie pojawi się reprezentacja Danii, z którą Arkonia rozegra trzy oficjalne mecze towarzyskie.
Więcej informacji na temat wydarzeń związanych z sekcją piłki wodnej Arkonii Szczecin można znaleźć na stronie www.arkonia-waterpolo.pl

Arkonia: Waldemar Leszek - Kołodziejski(1), Ławniczak(1), Radziński(1),Piotr Szymański, Łukaszewicz, Król, Turowski(1), Bartosz Szymański, Sekuła(6),Pepliński, Wojciech Leszek(1), Aleksy Brokmeier
ŁSTW: Kavaleuski - Ścierwicki, Otrembski, Perka(2), Piątek(3), Krawczyk, Michalski(2), Bar(1), Czapla, Kuzmenko, Mielcarek, Piotrusiak, Opasiński

Widzów: ok 250

relacjďż˝ dodaďż˝: gieral

p.wodna: Arkonia Szczecin - ŁSTW Łódź (II mecz)
data: 06-02-2011 11:00
miejsce: basen Floating Arena w Szczecinie