Świetny mecz na szczycie. Asprod pokonany
autor: W. PieczyńskiW sobotę rozegrane zostały mecze siódmej kolejki Goleniowskiej Ligi Amatorskiej Siatkówki. W dwóch pierwszych spotkaniach tej kolejki spotkań spotkały się czołowe zespoły z drużynami z końca ligowej tabeli. W meczach tych nie mogło być innych wyników, jak zwycięstwa faworytów. Piąta w tabeli Elektra-Joker, grała z szóstym Bolechowem. Mimo, iż oba zespoły dzieliło jedno miejsce, to właśnie w tym miejscu tabela dzieli się na pięć zespołów walczących o zwycięstwo w turnieju i kolejne cztery walczące o pozostałe miejsca. Drużyna Elektry nie miała dużych problemów z pokonaniem rywali, szczególnie w dwóch pierwszych setach wygranych 25:8 i 25:10. Ciężej było w trzecim, jednak i ten wygrała Elektra 25:19 i cały mecz 3:0. W drugim meczu Instal System wygrał po szybkim meczu z Iną Strumiany 3:0. Największy opór przegrani stawiali w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 25:18. Pozostałe dwa Instal System wygrał już wyraźniej 25:11 i 25:14.
Kolejne dwa spotkania, nie miały już tak zdecydowanych faworytów. W jednym z meczów zmierzyły się dwie ekipy, które w tej edycji ligi, nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Spotkanie Black Fighters ze Stalmaxem było zacięte, jednak jego poziom nie był zbyt wysoki. Pierwszego seta wygrał Stalmax 25:21, natomiast drugi padł łupem Black Fighters, który wygrał 25:19. Kolejne sety wygrał jednak Stalmax 25:19 i 25:22 i cały mecz 3:1. Najciekawszym meczem było zdecydowanie starcie lidera rozgrywek Asprod-Exodus i ówczesnego wicelidera Arkadii Imno. Pierwsze dwa sety po dobrej grze wygrane zostały przez Asprod 25:20 i 25:23. Gdy wszyscy spodziewali się szybkiego zwycięstwa liderów, coraz lepiej zaczęli prezentować się gracze z Imna. Znaleźli oni sposób, aby zatrzymać faworyzowanych rywali, dzięki czemu wygrali trzeciego seta 25:17. W czwartym secie oba zespoły zafundowały kibicom znakomite widowisko. W końcówce seta, Asprodowi udało się doprowadzić ze stanu 19:24 do remisu, jednak w późniejszej grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali gracze z Imna i doprowadzili do piątego seta. W nim ponownie można było podziwiać wspaniałą grę obu ekip, z której ostatecznie zwycięsko wyszli gracze Arkadii, którzy wygrali 19:17. Dla Asprodu była to pierwsza porażka w dwuletniej historii Goleniowskiej Ligi Amatorskiej Siatkówki.