Wicelider pokonany
W dzisiejsze ciepłe popołudnie piłkarze Błoni Barwice rozegrali kolejny mecz w swojej lidze. Zawodnicy z Barwic grali na wyjeździe z wiceliderem Sławą Sławno. Po bardzo dobrym meczu drużyna prowadzona przez Rafała Glanca pokonała wyraźnych faworytów w tym meczu, drużynę Sławy aż 1-3. Mecz był bardzo widowiskowym spotkaniem, kolejnym z udziałem Barwickiej ekipy. Piłkarze Błoni pokazali, że w piłkę potrafią grać i nawet wicelider nie jest dla nich groźny. Bohaterami Błoni w tym meczu okazali się Paweł Mycyk oraz Jarosław Adamowicz. To Oni zapewnili wygraną w tym meczu. Paweł Mycyk zdobył dwie bramki po ładnych akcjach, a Jarosław Adamowicz strzelił bramkę po pięknym uderzeniu w same okienko.
Pierwsze minuty meczu były dość ponure. W 13 minucie pierwsza groźniejsza akcja Błoni w meczu i od razu bramka po świetnej akcji. Świetna akcja Błoni, piłkę dostaję Łukasz Zbroszczyk, ten świetnie w polu karnym kiwa dwóch obrońców, podaje do Jarosława Adamowicza i ten na linii pola karnego pięknym mierzonym strzałem w okienko pokonuje bramkarza Sławy Mariusza Kołacza, 0-1. Przez pierwsze 18 minut Sława nie potrafiła wykonać żadnej dobrej akcji. W 20 minucie wreszcie gospodarze coś zaatakowali. Dośrodkowanie Sławian i strzał z głowy z pierwszej piłki i obok słupka. W 27 minucie gospodarze byli blisko wyrównania. Kontra lewą stroną boiska, podanie w pole karne i strzał jednego z zawodników Sławy tuż obok słupka w boczną siatkę. W 33 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Zbroszczyka, o górną piłkę walczy Dawid Socha i strzałem głowy strzela nad poprzeczką. W 38 minucie ewidentna ręka w polu karnym Sławy i sędzia nie gwiżdże rzutu karnego dla Barwiczan. W 40 minucie było 0-2 dla Błoni. Świetny długi wykop Mariusza Fornala, obrońca Sławy głową zagrywa piłkę wprost do tyłu na nogi Pawła Mycyka i ten będąc sam na sam w polu karnym lobuje bramkarza Sławy Mariusza Kołacza. Sława do końca nie otrząsała się po stracie drugiej bramki a tu już za chwilę straciła kolejną. Świetna kontra Błoni, podanie do Adamowicza, nasz napastnik z lewej strony pola karnego zagrywa do Pawła Mycyka i ten do pustej bramki strzela trzeciego gola dla Błoni, 0-3. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to zdecydowane ataki gospodarzy i kilka bardzo groźnych rzutów rożnych. W 62 minucie po kolejnej bardzo sprawnej kontrze i podaniu Bartka Krefta do Łukasza Zbroszczyka Błonie mogły zdobyć kolejnego gola. Jednak mocny strzał Zbroszczyka przeleciał obok słupka. W 63 minucie zawodnicy Grzegorza Lewandowskiego strzelają kontaktową bramkę. Dośrodkowanie, niezdecydowane wyjście Mariusza Fornala i zawodnik Sławy Piotr Malinowski wychodzi przed Mariusza i strzela bramkę na 1-3. Trzy minuty później szczęście było z nami. Dośrodkowanie za plecy Fornala i piłka trafia w słupek. Po chwili dobitka i kapitalną interwencją popisuje się bramkarz Błoni który obronił strzał sam na sam. W 85 minucie jeszcze jedną szansę mieli goście. Najpierw uderza Jarosław Adamowicz i broni bramkarz a po chwili strzela Dawid Borkowski i obok słupka. Do końca meczu nic ciekawego na boisku się nie wydarzyło i Błonie mogły wrócić do Barwic z kompletem punktów.

Świetny mecz dzisiaj rozegrali zawodnicy Rafała Glanca. Barwiczanie pokazali dziś charakter i pokazali to że na wiosnę nie są chłopcami do bicia i z każdym mogą wygrać. Wicelider i zarazem faworyt do awansu dostał sromotne lanie na własnym boisku. Był to Sławy dopiero drugi mecz na własnym boisku w tym sezonie co nie potrafili wygrać. Po tej wygranej oraz po dobrych wynikach drużyn które są przed Błoniami istnieje szansa na walczenie o wyższe lokaty. Błonie do czwartego Głazu Tychowo tracą już tylko 5 punktów. Bardzo realne jest wyprzedzenie kilku drużyn co są przed Błoniami. Do końca sezonu jeszcze 4 mecze i 12 punktów do zdobycia.

Kolejny mecz Barwicka drużyna rozegra w najbliższą sobotę. Na własnym boisku podejmą solidną drużynę Wiekowianki Wiekowo która na wiosnę jeszcze nie przegrała. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 16:30.

Sława Sławno - Błonie Barwice 1-3 (P.Malinowski 63 / J.Adamowicz 13, P.Mycyk 40, 42).

Błonie : Mariusz Fornal - Dawid Chojnacki (Patryk Andrzejewski 88), Dawid Socha, Mateusz Węgiełek, Łukasz Zając - Łukasz Zbroszczyk, Paweł Mycyk, Dawid Borkowski, Łukasz Smółka (Jakub Lis 70) - Jarosław Adamowicz, Bartek Kreft.

relacjďż˝ dodaďż˝: jakubek14