Takich Was chcemy oglądać
autor: PszczółekZwycięstwem 4:0 zakończył się mecz Błoni w V lidze. Barwiczanie, którzy podejmowali na własnym boisku drużynę Piasta Drzonowo zagrali świetne spotkanie i z stąd taki piękny wynik na Barwicką korzyść.
W tym meczu dosłownie wszystko wychodziło podopiecznym Rafała Glanca. Piłkarze Błoni pokazali swój charakter i każdy Barwicki kibic powinien być dumny ze swoich pupili. Piłkarze Błoni udowodnili, że nie są chłopcami do bicia i jeszcze nie jeden zespół się przekona o sile Barwickiej drużyny, a jest ona duża. Zawodnicy zagrali tak jak trener chciał i po meczu wszyscy wspólnie mogli się cieszyć ze zdobytych punktów. Jedynie z czego trener nie może być zadowolony to kartki Barwickich piłkarzy. Dobre akcje, piękne wymiany piłek i przed wszystkim skuteczność. To wszystko dzisiaj mogli obejrzeć kibice. Jak dobrze wiemy biało-zieloni problemów trochę mieli ze skutecznością, ale tylko do tego meczu.
Pierwsze minuty to dość nieprzekonywujące ataki obydwu drużyn. W 9 minucie po raz pierwszy zagrozili goście. Obok słupka poleciała piłka po strzale z rzutu wolnego. Kolejna akcja i znów goście blisko bramki. Po dobrej kontrze i dośrodkowaniu jednego zawodnika z pierwszej piłki uderzał napastnik z Drzonowa i pomylił się nieznacznie. W 15 minucie strata Błoni w środku boiska, kontra przyjezdnych i mocny strzał dobrze broni Mariusz Fornal. W 18 minucie pierwsza groźniejsza bramkowa sytuacja Błoni i prowadzenie 1-0. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Mariusz Dziwirski, wysoko do główki skacze Krzysztof Pieczara, który odbija piłkę i podaje w kierunku bramki, do piłki dochodzi Dawid Socha i strzałem do pustej bramki zdobywa gola. Od tej pory Błonie prowadzą. W 27 minucie ładną akcję wykonali miejscowi. Jarosław Adamowicz otrzymał piłkę, zagrał z pierwszej do Dawida Borkowskiego i ten będąc już prawie sam na sam uderza w bramkę, ale bardzo lekko. W 35 minucie Błonie powinny strzelić drugą bramkę. Ładna kontra Błoni, na około 25 metrze wychodzi bramkarz będąc sam na sam z Dawidem Borkowskim, nasz napastnik fatalnie dogrywa do partnera z drużyny i po akcji, a mogło być tak dobrze. W 41 minucie świetnym refleksem popisał się Fornal. Strzał z pola karnego, piłka uderzona mocno leciała pod poprzeczkę i Mariusz Fornal wykonał świetną paradę i obronił ten strzał na rzut rożny. Dwie minuty później znów Piast blisko. Tym razem z dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzał z głowy blisko słupka. Do końca I połowy na boisku się już nic nie działo.

Po wznowieniu meczu Błonie miały dwie świetne okazję. Najpierw sam na sam był Łukasz Zbroszczyk po czym mając wolną drugą stronę bramki uderzył mocno nad poprzeczką, a po chwili po dośrodkowaniu Zbroszczyka do pustej bramki nie trafia Borkowski. W 53 minucie kolejne dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki dla naszych. Najpierw piłkę w pole karne otrzymał Jarosław Adamowicz po czym będąc sam na sam uderzył w bramkarza i po chwili znów Jarek, uderzył piłkę z głowy i piłka poleciała tuż obok słupka. W 57 minucie mocny strzał gości za pola karnego i świetnie Fornal. W 61 minucie Błonie strzelają bramkę na 2-0. Bardzo ładne dośrodkowanie wprowadzonego kilka minut wcześniej Bartka Krefta, który dośrodkowuje wprost do Jarka Adamowicza, ten nie kryty pięknie uderza z woleja w długi słupek i bramkarz był bez szans. W 65 minucie czerwoną kartkę dostaje Dawid Socha. „Saszka” otrzymał drugą żółtą kartkę. Od tej pory gramy w 10. Do obrony cofa się Krzysztof Pieczara. Czerwona kartka wspaniale podziałała na Barwickich piłkarzy. Już w kolejnej akcji strzelili trzecią bramkę. Świetnie Adamowicz zagrywa do Mariusza Dziwirskiego i ten będąc sam na sam z bramkarzem z Drzonowa lekkim strzałem przy słupku pewnie pokonał broniącego Piasta, 3-0. W 77 minucie znów świetną paradą popisał się Fornal. Tym razem obronił techniczny strzał gości. W 79 minucie w polu karny faulowany jest Łukasz Zbroszczyk i Błonie mają jedenastkę. Do piłki podszedł Robert Felisiak i pewnym technicznym strzałem pokonał bramkarza. W 82 minucie znów Fornal ratuje Błonie. Sędzia doliczył 3 minuty do końca i w 92 minucie kolejna piękna parada Mariusza Fornala, który broni strzał Piasta.

Kolejny mecz Barwiccy piłkarze rozegrają w następną sobotę. Błonie wybiorą się do pobliskiego Łubowa, aby tam zagrać z ostatnim zespołem w tabeli, dokładnie z Orłem. Będzie to ważny mecz dla Błoni, przydało by się wygrać to spotkanie.

Błonie Barwice - Piast Drzonowo 4:0
(D.Socha 18’, J.Adamowicz 61’, M.Dziwirski 66’, R.Felisiak 80’)

Błonie: Mariusz Fornal - Grzegorz Łomakin (Łukasz Zając 83’), Mateusz Węgiełek, Dawid Socha, Robert Felisiak (Łukasz Smółka 90’) - Łukasz Zbroszczyk (Damian Zdeb 86’), Paweł Mycyk, Mariusz Dziwirski, Krzysztof Pieczara - Dawid Borkowski (Bartek Kreft 51’), Jarosław Adamowicz
ponadto nie grał - Mariusz Kreft

Żółte kartki - Błonie - Mariusz Dziwirski, Robert Felisiak, Dawid Socha, Mateusz Węgiełek
Czerwone kartki - Błonie - Dawid Socha (za dwie żółte)

4:0 - 80' - Robert Felisiak
Błonie: Mariusz Fornal – Grzegorz Łomakin (Łukasz Zając 83’), Mateusz Węgiełek, Dawid Socha, Robert Felisiak (Łukasz Smółka 90’) – Łukasz Zbroszczyk (Damian Zdeb 86’), Paweł Mycyk, Mariusz Dziwirski, Krzysztof Pieczara – Dawid Borkowski (Bartek Kreft 51’), Jarosław Adamowicz

Skład Piasta:Siosrzynkowski-Krzysztof Kamiński (65.Rachalewski), A.Zbytnik, Kosut, Wnuk, K.Zbytnik (53.Marciniak), Ruszczak, D.Kocur, Zelmachowicz, Rogalski, M.Kocur (75.Chałupa).

Żółte kartki – Błonie – Mariusz Dziwirski, Robert Felisiak, Dawid Socha, Mateusz Węgiełek
Czerwone kartki – Błonie – Dawid Socha (za dwie żółte) sędzia: Radzimski, Gniffke M, Kaczmarski

Dane pomogli uzupełnić: jakubek14, andrzej141516 - dziękujemy