Tylko remis na początek
Dzisiaj piłkarze Błoni Barwice rozegrali pierwszy mecz w V lidze w rundzie wiosennej. Błonie na własnym boisku podejmowały drużynę Sokoła Karlino. Po dość ciekawym meczu padł remis 1-1. Remis jest wynikiem dość sprawiedliwym, choć więcej okazji do zdobycia goli mieli gospodarze i pozostaje na pewno niedosyt, że nie udało się zgarnąć 3 punktów.

Początek pierwszej połowy wskazywał, że sobotni mecz będzie dość ciekawy. Choć żadna drużyna bramki nie zdobyła to na pewno bliżsi byli piłkarze Błoni. Groźnie pod bramką gości atakowali m.in. Jarosław Adamowicz czy Dawid Borkowski. W 10 minucie dobrze nowy napastnik Błoni Jarosław Adamowicz okiwał jednego z obrońców po czym mocno uderzył tuż obok słupka.
W drugiej połowie zawodnicy wyraźnie się rozkręcili. Już w 50 minucie Błonie mogły wyjść na prowadzenie. Dośrodkowywał Robert Felisiak i z pierwszej piłki uderzał Adamowicz i piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. W 71 minucie Błonie tracą bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Sokół, dobrze za pole karne piłkę piąstkuje Mariusz Kreft, do piłki ponownie dochodzą goście, podają w pole karne, okazję do wybicia piłki miał Krzysztof Pieczara choć tego nie zrobił po czym Adam Tomczyk strzałem po ziemi zdobył pierwszą bramkę w meczu. Po stracie bramki podopieczni Rafała Glanca chcieli jak najszybciej wyrównać. Udało to się w 83 minucie. Dobrze Bartek Kreft ze skrzydła kiwa i dośrodkowuje w pole karne, piłka trafia do Pawła Mycyka i ten strzela bramkę dającą remis.

Gra Barwickich zawodników była dość dobra, brakuje tylko skuteczności. Oby kolejne mecze pokazały że nasza drużyna spokojnie utrzyma się w V lidze. Podobała mi się gra kilku naszych zawodników, m.in. Mariusza Dziwirskiego, Pawła Mycyka, Roberta Felisiaka, Mateusza Węgiełka oraz Bartka Krefta.

W Błoniach dzisiaj zadebiutował nowy napastnik Jarosław Adamowicz. Jarek dzisiaj bramki nie zdobył, ale miał kilka okazji do strzelenia bramki. Oby w następnych meczach Jarek coś strzelił bo jest to naprawdę dobry napastnik jak na tą ligę. Swój debiut w zespole seniorskim zaliczył także 17 letni Bartek Kreft.

Kolejny mecz piłkarze Błoni Barwice rozegrają w następną sobotę. Tym razem Błonie udadzą się do Wałcza aby tam zagrać z obecnym liderem. Mecz będzie bardzo trudny i ciężko będzie liczyć na to że Barwiczanie przywiozą jakieś punkty do Barwic.

relacjďż˝ dodaďż˝: jakubek14