Orkan Suchań zagra z Chrobrym Boleszkowice
Już w najbliższą sobotę, 19 marca o godzinie 13:00 na boisko w Suchaniu wybiegną piłkarze miejscowego Orkana i Chrobrego Boleszkowice. Obie drużyny będą walczyły o pierwsze wiosenne punkty w klasie okręgowej. Drużyna Orkana zajmuje po rundzie jesiennej siódmą pozycję w ligowej tabeli. Podopieczni Romana Reszczyńskiego wygrali osiem spotkań, trzy zremisowali i czterokrotnie schodzili z placu gry jako zespół pokonany. Taki bilans ligowych bojów pozwolił uzbierać 27 punktów. Jesienią słabiej radzili sobie piłkarze Chrobrego Boleszkowice.
Drużyna pod wodzą Mariusza Szwedy zdobyła szesnaście „oczek” - cztery wygrane, tyle samo remisów i siedem poniesionych porażek. Pierwszy pojedynek pomiędzy zespołami zakończył się podziałem punktów. W 65. minucie na prowadzenie wyszli goście z Suchania, a na listę strzelców wpisał się Piotr Lulek. Gospodarze zdołali wyrównać w ostatnich minutach meczu, a ze zdobytej bramki mógł cieszyć się Kamil Kopaszewski. W porównaniu z jesiennym pojedynkiem doszło do kilku zmian w drużynie z Boleszkowic. W rewanżowym meczu nie zagra na pewno Radosław Swędra, który przeniósł się do IV-ligowego Hutnika Szczecin. Ponadto szeregi Chrobrego opuścił Wojciech Zborowski, a jego miejsce zajął Robert Czarnak. Ponadto w przerwie zimowej zespół z Boleszkowic opuścił Erwin Kikosicki, który postanowił przenieść się do pobliskiej Myśli Dargomyśl. Okres przygotowawczy do rundy wiosennej przyniósł na szczęście kilka obiecujących wzmocnień. Najpoważniejszym wydaje się być Bartosz Niparko, który w poprzednim sezonie grał w pierwszej drużynie Dębu Dębno. Dodatkowo szeregi Chrobrego wzmocniło dwóch wyróżniających się piłkarzy Olimpii Smolnica - Marcin Osowiec i Grzegorz Zając. Sztab szkoleniowy boleszkowickiego zespołu uzupełniło dwóch juniorów - Eryk Lewandowski i Aleksander Piotrowicz. Warto również odnotować, że w porównaniu z poprzednim meczem pomiędzy tymi drużynami, trener Szweda będzie mógł również skorzystać z usług Kamila Chojnackiego, który do klubu dołączył w trakcie rundy jesiennej. Tymczasem w zespole Orkana Suchań nie doszło do tylu zmian w przerwie zimowej. Działacze klubu, który w tym roku obchodzi 65-lecie swojego istnienia nie pozyskali żadnego zawodnika, natomiast szeregi Orkana opuściło dwóch graczy - Adam Nadolny (Zenit Koszewo) i Rafał Mikołajczyk (Sparta Węgorzyno). Przedstawiciele suchańskiego klubu kładą nacisk na szkolenie wychowanków. Sztab szkoleniowy chce ograć trzech następujących juniorów - Kamila Ważnego, Damiana Sałapatę i Adriana Śniadeckiego. Warto odnotować, że ten pierwszy ma już na koncie dwa trafienia przeciwko Myśli Dargomyśl. Zarówno zespół Orkana, jak i Chrobrego rozegrali zimą kilka cennych sparingów. Zawodnicy z Suchania w ostatnim spotkaniu przegrali z Orłem Pęzino 0:2. Wcześniej mieli okazję pokonać Grom Giżyno (3:1) i  Orła Grzędzice (5:1). W przedostatnim meczu podopieczni Romana Reszczyńskiego zremisowali 2:2 z Unią Stargard Szczeciński. Tymczasem drużyna Chrobrego Boleszkowice miała okazję zagrać trzy sparingi. Na początek zespół Mariusza Szwedy niezasłużenie przegrał z Orłem Trzcińsko-Zdrój, a następnie pokonał Pomorzanina Cychry (7:0) i Piasta Karsko (2:1). Patrząc w ligową tabelę wydaje się, że faworytem tego spotkania jest Orkan Suchań. Jednak każdy kibic futbolu wie, że piłka nożna jest nieobliczalnym sportem i wszystko jest możliwe. Miejmy nadzieję, że mecz zostanie rozegrany w przyjaznej atmosferze. Niech wygra lepszy.

relacjďż˝ dodaďż˝: macieks90

Klasa okręgowa Szczecin gr.2 (2010/2011)