Podział punktów dwóch rezerw
autor: Krzysztof Cichomski C80Ostatnim spotkaniem zamykającym 20 kolejkę ligi okręgowej było spotkanie drugiego zespołu Chemika Policerezerwami Floty Świnoujście. Co prawda jeszcze przed przerwą Flota dzięki bramce Mateusza Trafalskiego, jednak po zmianie stron dwoma golami błysnął Norbert Neumann i drugi zespół Chemika prowadził 2:1. Niestety w końcówce spotkania zabrakło odrobiny koncentracji i po rzucie karnym wykonanym przez Damiana Falisiewicza Flota II wywalczyła jeden punkt.

Choć Norbert Neumann (na żółto) zdobył dwie bramki rezerwy Chemika podzieliły się punktami z wyspiarzami
Chemik II: Rusek - Buśko, Maśniak, Bednarski, Oleniszyn, Echaust M. (62’ Staszewski), Sowała, Krawiec (67’ Szychowski), Wołyński (86’ Walczak), Neumann (88’ Filarowicz), Wydurski

Flota: Kazimierczak - Falisiewicz, Wysocki, Waliszewski, Wrona (60’ Maślak), Andrzejowiec, Mickiewicz, Dycewski (79’ Ninca), Waliszewski, Misan, Trafalski

0:1 - 25 minuta - Mateusz Trafalski
1:1 - 65 minuta - Norbert Neumann
2:1 - 72 minuta - Norbert Neumann
2:2 - 88 minuta - Damian Falisiewicz (karny)

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy w rocznicę katastrofy w Smoleńsku.

Jedyna bramka pierwszej połowy padła w 25 minucie gdy po prostopadłym podaniu przepychający się z Damianem Buśko Mateusz Trafalski wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Piotra Ruska. W tej części spotkania swoje szanse na bramkę mieli m.in. Marcin Wydurski i Paweł Krawiec. Niestety strzały były albo niedokładne, albo niezłymi interwencjami popisywał się bramkarz Floty II Przemysław Kazimierczak.

W drugiej połowie koncert niecelności i nieskuteczności Chemików trwał w najlepsze, aż do 65 minuty gdy wreszcie zawodnikom trenera Janisa Wakatinakisa udało się dopiąć swego. Po dośrodkowaniu Michaela Wołyńskiego Kazimierczak wypuścił piłkę, zaś z prezentu po zamieszaniu na 4 metrze skorzystał Norbert Neumann. Siedem minut później ten sam zawodnik przejął piłkę przed polem karnym i po dynamicznym wejściu w pole karne umieścił piłkę pod poprzeczką bramki wyspiarzy. Niestety do pełni szczęścia zabrakło trzech minut. Pod koniec spotkania Marcin Maśniak w polu karnym nieprzepisowo zatrzymał Łukasza Mickiewicza i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Damian Falisiewicz, który spokojnie pokonał Piotra Ruska.

Następne spotkanie drugi zespół Chemika rozegra w sobotę w Łobzie z tamtejszym Światowidem. Początek spotkania o godzinie 16.15.

Klasa okręgowa Szczecin gr.1 (2010/2011)