Za wysoka porażka z liderem
autor: kichuPiłkarze Masovi ponieśli dotkliwą porażkę w meczu 27 kolejki 5 ligi z rezerwami szczecińskiej Pogoni. Jednak z przebiegu całego spotkania wynik 5:0 jest zbyt dużą karą dla podopiecznych Piotra Rasta, którzy tego dnia rozegrali jak na miarę możliwości poprawne zawody. W pierwszej połowie meczu zdecydowaną przewagę posiadali gospodarze, którzy grali składniej piłką jednak nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji. Dwie bramki zdobyte w tej części gry mogą zawdzięczać błędom maszewskiego bramkarza, który w 3 minucie skapitulował po strzale Wiśniewskiego zaś w 30 minucie praktycznie sam wbił sobie piłkę do bramki po niegroźnym strzale z 30 metrów Majkowskiego.
Od tego momentu Pogoń nie zagrażała już zbyt mocno maszewskiej bramce. Do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić zielono - czerwoni. W 43 minucie szarżującego w polu karnym Stefańskiego fauluje golkiper Pogoni za co sędzia dyktuje rzut karny. Wykonawcą jest nie mylący się do tej pory w tych stałych fragmentach gry Winczewski. Niestety zbyt słaby i sygnalizowany strzał broni bramkarz.
Druga część meczu jest bardzo wyrównana i do 86 minuty to więcej sytuacji bramkowych stwarzają maszewicy. Już pierwsza akcja po rozpoczęciu drugiej połowy powinna przynieść zielono-czerwonym gola. W sytuacji sam na sam z Zomerskim znalazł się Stefański jednak strzał a linii pola karnego instynktownie broni golkiper Pogoni. W kolejną szansę na zdobycie bramki maszewiacy mieli w 70 minucie, jednak i tym razem będący sam na sam z bramkarzem Stefański nie zdołał strzelić bramki. Sytuacja na boisku nie zmieniała się właśnie do 86 minuty. Od tego momentu to co wydarzyło się na boisko zamazuje cały rzeczywisty obraz niedzielnego spotkania. Za sprawą fatalnych błędów defensywy Masovii gospodarze strzelają 3 bramki za sprawą Gwaze i dwukrotnie Majkowskiego i ostatecznie spotkanie kończy się zwycięstwem rezerw Pogoni 5:0.
Wynik na pewno zbyt wysoki, co po meczu w kuluarach potwierdził szkoleniowiec gospodarzy, a jego zespół już po tym meczu zapewnił sobie awans do IV ligi.

relacjďż˝ dodaďż˝: kichu