Lider pokonany
autor: jurgolJuż pierwsze minuty sobotniego spotkania dziesiątej drużyny w tabeli z liderem czwartoligowych rozgrywek pokazały, że nie będzie to łatwy mecz dla faworyta. Hutnik grał mądrze, z dala od własnej bramki, nie pozwalając na rozwinięcie skrzydeł koszalinianom. Na placu gry dominowała walka, sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

W 30 minucie defensywa szczecinian popełniła pierwszy błąd, niestety zakończony bramką dla Bałtyku. Nieupilnowany na 5 metrze od bramki Konrad Romańczyk nie miał problemów z pokonaniem Macieja Reszkisa. Wydawało się, że teraz goście narzucą swój styl. Nic z tych rzeczy, przez dalszą część meczu to hutnicy nadawali ton grze. Ofensywna Hutnika rozpoczęła się już w 34 minucie, kiedy to Marcin Gniotek wyrównał z rzutu karnego. Chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się ruchliwy Radosław Marcyniuk, jednak jego strzał odbił bramkarz. Przy kolejnym rzucie rożnym przyjezdnym ponownie dopisało szczęście. Po bezpośrednim strzale z narożnika boiska piłka uderzyła w słupek. Pierwsza odsłona zakończyła się zatem wynikiem remisowym.
Druga część meczu rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy. W 55 minucie Arkadiusz Jarymowicz wrzucił idealną piłkę na długi słupek z rzutu wolnego, tam najwyżej wyskoczył Rafał Kozłowski i zdobył swojego premierowego gola w pomarańczowo-czarnych barwach. Pięć minut później nie popisał się Marcin Gniotek, w bardzo dobrej sytuacji trzech na dwóch zamiast wyłożyć piłkę jednemu z kolegów próbował sam wykończyć akcję. Kolejne minuty to przewaga szczecinian w polu i walka o każdy metr boiska. Należy wyróżnić Pawła Wojtalaka, który po kilku słabszych występach tym razem zagrał tak jak tego oczekują kibice. To z pewnością najlepszy występ młodego pomocnika w barwach Huty. W 81 minucie goście powinni doprowadzić do remisu. Fatalnie 'machnął się' Rafał Kozłowski i w sytuacji sam na sam Marcin Chyła nie dał rady pokonać Macieja Reszkisa, piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki Hutnika. Gdyby nie wybieg bramkarza w okolice 16 metra prawdopodobnie goście zdobyliby wyrównującą bramkę. Następną dobrą sytuację Hutnika miał Radosław Marcyniuk, jego strzał z najbliższej odległości kolejny raz wybronił bramkarz. W 84 minucie spotkania Patryk Drozd będący na boisku od kilku minut przeprowadził akcję prawą stroną boiska i dograł idealną piłkę do Marcina Gniotka, ten mimo asysty obrońców zdołał uderzyć piłkę szpicem buta i wpadła ona obok bezradnego tym razem golkipera Bałtyku.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry goście w zamieszaniu podbramkowym zdołali strzelić drugiego gola, jednak to było wszystko na co było stać tego dnia podopiecznych Wojciecha Megiera. Hutnik zwyciężył zasłużenie, na tle lidera rozgrywek wypadł bardzo dobrze i tym zwycięstwem praktycznie zapewnił sobie już pozostanie w IV lidze na kolejny sezon.

Podsumowując spotkanie należy wyróżnić mądrą grę Arkadiusza Jarymowicza z Andrzejem Drzewieckim w środku boiska i całkowitą dominację nad koszalinianami w tej części pola gry. Pochwalić należy również Marcina Gniotka i Radosława Marcyniuka, którzy bardzo dobrze radzili sobie z obrońcami gości. Świetne zawody rozegrał również wspomniany wcześniej Paweł Wojtalak.
Gratulujemy zwycięstwa nad Bałtykiem i liczymy na podobną grę w środowym meczu z Victorią Przecław.