Cenne dwa punkty
autor: wruna56Niesamowicie wyrównany bój stoczyły w ostatnią sobotę siatkarki polickiego Chemika. Co ważniejsze swoją niezłą postawę zawodniczki Mariusza Bujka przełożyły na dobry wynik.
Nie dość, że Chemik wygrał przełamując się po ostatniej fatalnej porażce to uczynił to nad wymagającym rywalem w jego hali, oferując przy tym wspaniałe widowisko. Wyjściowy skład PSPS-u był nieco przemeblowany w porównaniu do tego ze spotkania tydzień wcześniej. Na boisku od pierwszych minut zobaczyliśmy więc Agnieszkę Kazaniecką i Katarzynę Ostrowską. W tym meczu jednak cały Chemik nastawiony był wyjątkowo bojowo i to poskutkowało. W każdej odsłonie potyczki miejscowi kibice mieli okazję podziwiać długie wymiany i walkę o każdą piłkę do samego końca. Tylko w drugim secie było nieco inaczej, bo wtedy Chemik zagrał na swoim dobrym poziomie, Silesia z kolei znacznie poniżej oczekiwań popełniając całą masę prostych błędów. Skończyło się na 19 punktach po stronie gospodyń. Ta tablicy z wynikami po dwóch partiach było zatem 1:1. Trzeci set także padł łupem policzanek, które wygrały już z większym nakładem sił do 23 i były co raz bliżej upragnionego zwycięstwa w meczu.
Czwarty set to z pewnością jeden z najdłuższych w tej rundzie zarówno dla Chemika jak i siatkarek z Mysłowic, grających w chorzowskiej hali. Na emocjonującą końcówkę wcale jednak się nie zapowiadało, bo PSPS kontynuował dobrą passę i wypracował sobie 5-punktową przewagę nad rywalem w drugiej części seta. Niestety nie zdołał jej utrzymać i w końcówce mieliśmy remis po 23. W piłce nożnej zmarnowane okazje lubią się mścić. Podobnie jest w siatkówce. Chemik zmarnował w sobotę możliwość zgarnięcia 3 punktów, w dużej mierze właśnie przez niepotrzebnie przegraną końcówkę tej partii. O wygranej zadecydował dopiero tie-break, który wcale nie toczył się po myśli Chemika do stanu 11:8 dla miejscowych. Na szczęście PSPS wykazał się wielkim hartem ducha i końcówkę meczu wydrapał dla siebie. Skończyło się na wyniku 15:17 i sporej radości policzanek.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/siatka.org

relacjďż˝ dodaďż˝: flora