Kotwica gra dalej
Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg będą jedynym przedstawicielem naszego powiatu w ćwierćfinałach Pucharu Polski KOZPN. Podopieczni Mariusza Kurasa, grając rezerwowym składem, rozgromili w Gościnie zespół Olimpu aż 8:1. Głównym aktorem widowiska był Mateusz Chudziński, zdobywca czterech bramek.

Pierwsza połowa meczu w Gościnie nie pokazała różnicy klas między zespołami. Co prawda pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do Kotwicy, ale później gra się wyrównała. Już w 11 minucie po indywidualnej akcji Dariusza Husarza pokonał Chudziński. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Oleksandr Żdanow, a ustawiony przy słupku Chudziński skierował ją do pustej bramki. Chwilę później kołobrzeżanie mogli prowadzić już 3:0, ale piłka po strzale Michaela Wołyńskiego trafiła w poprzeczkę. W 19 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny, w walce o piłkę najlepiej zachował się Paweł Stachowiak i strzałem głową zdobył kontaktowego gola. Dalsza część pierwszej połowy była wyrównana, a gościnianie wcale nie sprawiali wrażenia słabszego zespołu.
Po zmianie stron obraz gry zmienił się diametralnie. Duży wpływ na to miała bramka Igora Duńczaka strzelona w 48 minucie. Dziesięć minut później akcję Chudzińskiego wykończył Wołyński i było 4:1, a kolejne pięć minut wstrząsnęło drużyną gospodarzy. Najpierw po akcji Żdanowa i Łukasza Wudarczyka Chudziński trafił w słupek, ale w ciągu kolejnych dwóch minut dopisał do swojego konta kolejne dwa trafienia, by w 66 minucie trafić jeszcze w poprzeczkę. W 69 minucie trener Kuras podziękował za grę swojemu snajperowi, a w jego miejsce na boisku pojawił się Józef Misztal. Jak się okazało atak gości na tym nie ucierpiał, a sam Misztal w swojej pierwszej akcji podwyższył wynik na 7:1 dla Kotwicy. Chwilę później prowadzenie III-ligowców mogło być jeszcze wyższe, ale Duńczak trafił w słupek, a dwie dobitki Wudarczyka obronił Husarz. Ostatecznie jednak ósma bramka dla gości padła, a strzelił ją w 88 minucie Igor Duńczak po dośrodkowaniu Misztala.

Teraz Kotwica czekać będzie na losowanie kolejnej fazy, tymczasem już w sobotę naszych piłkarzy czeka wyjazdowy mecz ligowy z liderem rozgrywek, Bytovią Bytów.

1:8 - 88' -Igor Duńczak
Olimp: Dariusz Husarz - Marek Słoboda, Michał Paszczak, Adrian Wirkus (65 Fabian Kubicki), Sebastian Wawrzak, Jakub Szcześniak (59 Filip Kwiatkowski), Marcin Słoboda (36 Adrian Wawrzak), Piotr Szmagliński (15 Paweł Szcześniak), Paweł Stachowiak, Marek Soroko, Grzegorz Bajko

Kotwica: Robert Binkowski - Karol Urbańczyk (74 Cezary Przewoźniak), Kordian Rudziński, Łukasz Miklasiński, Marcin Momot, Łukasz Wudarczyk, Oleksandr Żdanow, Jarosław Urbańczyk, Michael Wołyński, Mateusz Chudziński (69 Józef Misztal), Igor Duńczak

żółte kartki: Marek Soroko, Marek Słoboda (Olimp) / Marcin Momot (Kotwica) sędzia: Damian Skórka

Dane pomogli uzupełnić: denis, zgodi17, avAstt, Martinez - dziękujemy