Udany start Kotwicy
Koszykarze Kotwicy udanie rozpoczęli turniej o Puchar Prezydenta Kołobrzegu. Podopieczni Dariusza Szczubiała pokonali PBG Basket Poznań 62:56. Warto dodać, że za miesiąc na inaugurację Tauron Basket Ligi Kotwica zmierzy się właśnie z drużyną z Poznania.
Kołobrzeżanie prowadzili od początku meczu. Pierwsze punkty zdobył Tomasz Zabłocki, a z każdą minutą pierwszej kwarty przewaga gospodarzy rosła. Rzadko przekraczała jednak 10 punktów, choć był moment, gdy na początku trzeciej kwarty kołobrzeżanie prowadzili 40:25. Goście w końcówce odrobili straty i zapowiadało się na trochę emocji w ostatnich minutach, ostatecznie jednak gospodarze do końca kontrolowali wynik i zwyciężyli sześcioma punktami.

Najskuteczniejszy w naszym zespole był dziś Theodor Scott, zdobywca 18 punktów. Udanie zaprezentowali się również Darrell Harris i Ricky Franklin. To właśnie trójka Amerykanów poprowadziła Kotwicę do zwycięstwa. Jutro kołobrzeżan czeka mecz z Polonią 2011 Warszawa. Początek o godzinie 19.

W drugim dzisiejszym meczu AZS Koszalin pokonał Polonię 2011 70:63.

KOTWICA KOŁOBRZEG - PBG BASKET POZNAŃ 62:56
(19:10, 14:15, 16:17, 13:14)

Kotwica: Theodor Scott 18 (1x3), Darrell Harris 13, Ricky Franklin 10 (1), Tomasz Zabłocki 5 (1), Szymon Rduch 4, Łukasz Diduszko 4, Marko Djuric 3 (1), Bartosz Sarzało 3 (1), Dawid Bręk 2

relacjďż˝ dodaďż˝: avAstt