Lider znowu zwycięski
Dramatyczny przebieg miało wyjazdowe spotkanie Błękitu Pniewo z Tywą Swobnica. Mecz, który był jednocześnie ostatnim w rundzie jesiennej, dostarczył kibicom sporo wrażeń i emocji. Rywal ambitnie stawiał czoła drużynie gości i niewiele brakowało, aby sprawił swoim sympatykom miłą niespodziankę.

Już od pierwszych minut Błękit prezentował się znacznie lepiej od przeciwników. Zawodnicy gości co chwilę konstruowali ciekawe akcje, które nie kończyły się w oczekiwany przez nich sposób. Nieporadność pod bramką Tywy i fatalna dyspozycja strzelecka sprawiły, że z upływem czasu gra ofensywna Błękitu wyglądała coraz gorzej. Kiedy z przodu nic nie wychodzi to także z tyłu wkrada się nerwowość. Do przewidzenia był scenariusz z końcówki pierwszej połowy. Po jednej z nielicznych akcji zawodnik gospodarzy będąc w „pół-sytuacji” skutecznie przelobował bramkarza rywala i wyprowadził Tywę na prowadzenie.
Po zmianie stron miała nadejść lepsza gra ofensywna i przede wszystkim skuteczność. Czas upływał nieubłaganie a zmiany rezultatu nie było. W 65. minucie do wsparcia w ofensywie przesunięty został Mela i jak się okazało kilka chwil później był to trafiony wybór. Swoją indywidualną akcję Czesiu zakończył celnym strzałem lewą nogą i doprowadził do wyrównania! Sytuacja ta miała miejsce w 70. minucie i dla naszej ekipy była sygnałem do kolejnych ataków. Jeszcze gospodarze nie otrząsnęli się z zadanego ciosu a już po minucie dostali następny. Precyzyjne dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał strzałem głową nie kto inny jak popularny Mela i było 2:1 dla Błękitu. Te dwie kluczowe minuty sprawiły, że nastroje wśród kibiców i zawodników lidera grupy 6 były już znacznie lepsze.

Przez ostatnie 20 minut obraz gry nie zmienił się. Błękit atakował, ale ponownie zawodziła skuteczność. Kiedy sędzia po raz ostatni użył gwizdka zawodnicy i sympatycy drużyny gości odetchnęli z ulgą. Niewiele zabrakło, aby zakończeniu rundy jesiennej towarzyszyły niedosyt i rozczarowanie. Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło i z kompletem punktów można spokojnie oczekiwać wiosny.
�r�d�o: blekitpniewo.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: plaacek