Świetna wygrana Błoni w jeszcze lepszym stylu
autor: jakubek14Dzisiaj w deszczowe popołudnie drużyna Błoni Barwice rozgrywała mecz w ramach II rundy Pucharu Polski KOZPN. Na własnym boisku drużyna podejmowała beniaminka IV ligi - Lecha Czaplinek.
Zawodnicy z Barwic po bardzo dobrym meczu pokonali ekipę z Czaplinka 3:1. Dawno takiej dobrej piłki w wykonaniu Błoni kibice nie widzieli. Ogromna praca trenera Rafała Glanca chyba zaczyna przynosić skutki. Kibice mają nadzieję, że nie był to jednorazowy wyskok formy barwickich piłkarzy, ale zapowiedź ich stałej i wysokiej dyspozycji.
Błonie rozpoczęły spotkanie z brakiem tylko Łukasza Zbroszczyka w swoim składzie. Oficjalnie w drużynie debiutowali: Dawid Socha, Paweł Mycyk, Mariusz Dziwirski oraz Dawid Borkowski. Pierwsza groźna akcja Błoni miała miejsce w 8 minucie i już była to akcja bramkowa. Mariusz Dziwirski faulowany był kilka metrów przed polem karnym i Błonie miały rzut wolny. Do piłki podszedł Robert Felisiak, zawodnik o bardzo mocnym uderzeniu. Obrońca świetnie, mocno uderzył w bramkę. Młody bramkarz Lecha Patryk Wilczyński lekko ruszył piłkę, ale ta wpadła pod okienko i na stadionie zgromadzeni kibice mogli się cieszyć.
Ekipie z Barwic zależało, by w tej pogodzie strzelić szybko jeszcze jedną bramkę. W 11 minucie ładnie, mocno na bramkę Wilczyńskiego uderzył Dawid Borkowski, ale bramkarz z trudem obronił. W 18 minucie kolejna świetna akcja miejscowych. Zawodnicy wymienili piłkę w środku boiska po czym Paweł Mycyk świetnie dograł do Mariusz Dziwirskiego i ten nie pomylił się w akcji sam na sam i pewnie pokonał bramkarza. Naprawdę świetna akcja nowych zawodników. W 20 minucie zmiana bramkarza w zespole gości. Na bramkę stanął teraz Przemysław Borowski. W Błoni także zmiana. Z powodu kontuzji kolana boisko musiał opuścić Paweł Mycyk, w jego miejsce wszedł niedoświadczony Eliasz Ziółkowski. W 21 minucie po raz pierwszy swoją dobrą formą błysnął Mariusz Fornal. Z rzutu wolnego strzelali goście, ale pewnie obronił to 'Mario'. W 27 golkiper miejscowych potwierdził wysoką formę. Po ładnej akcji Lecha wybronił 2 strzały sam na sam gości. W 33 minucie Przemysława Borowskiego sprawdził Mariusz Dziwirski, który strzelał za pola karnego, ale bramkarz broni. W 34 minucie żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Pieczara. W 35 minucie strzał Lecha i pewnie obronił Fornal. W 40 minucie druga żółta kartka dla zawodnika Błoni. Tym razem ukarany Eliasz Ziółkowski. W 45 minucie rzutu wolnego po raz kolejny Lech ale znów świetnie Fornal.

Na drugą połowę zawodnicy Lecha wyszli tylko w celu odrobienia dwóch goli i późniejszego ataku. Po 4 minutach udało zdobyć się gościom kontaktową bramkę. W środku pola piłkę stracił Felisiak. Zespół Lecha szybko skontrował i pewnym strzałem z pola karnego Damian Suska pokonał Mariusza Fornala. W 57 minucie żółtą kartką ukarany Mariusz Dziwirski. W 61 minucie brutalny faul na Dawidzie Borkowskim. W konsekwencji Marcin Tomczak otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. W 75 minucie znów po błędzie zawodnika Błoni zespół mógł stracić bramkę. Przed polem karnym piłkę stracił Mariusz Dziwirski i zawodnik Lecha od razu strzelał w kierunku bramki z 'dzioba'. lecz piłka poleciała nad bramką. W 81 minucie wreszcie akcja piłkarzy Barwic. Strzał Łukasza Opałki bramkarz wybił jednak na rzut rożny. W 83 minucie mogło dość do remisu. Lekko uderzyli Lechici i piłka trafiła w poprzeczkę, po czym wyleciała za boisko. W 86 minucie żółtą kartką został ukarany Dawid Borkowski. W 88 minucie kolejną a zarazem ostatnią akcję w meczu wykonali zawodnicy Błoni. Po raz kolejny w środku pomocy dobrze pokazał się Dziwirski, który świetnie dograł do Dawida Borkowskiego i ten sam na sam pewnie przelobował Borowskiego i Błonie ustaliły wynik na 3:1.

Błonie Barwice - Lech Czaplinek 3:1 (R. Felisiak 8', M. Dziwirski 18', D. Borkowski 88' - D. Suska 49')

Błonie Barwice: Mariusz Fornal - Mateusz Węgiełek, Dawid Socha, Adrian Smoczek, Robert Felisiak - Grzegorz Łomakin, Paweł Mycyk (Eliasz Ziółkowski 21’, Łukasz Opałka 69’), Mariusz Dziwirski, Krzysztof Pieczara - Dawid Borkowski, Kuba Lis
ponadto nie grał: Mariusz Kreft

Lech Czaplinek: Patryk Wilczyński (Przemysław Borowski 20’) - Tomasz Ryba, Bartłomiej Oleszkiewicz, Bartłomiej Woźniak, Łukasz Gałosz - Walkiewicz, Tomasz Tomczak, Halamus (Damian Lewandowski 46’), Marcin Tomczak - Damian Suska, Marcin Resiak

Żółte kartki Błonie - Krzysztof Pieczara, Eliasz Ziółkowski, Mariusz Dziwirski, Dawid Borkowski