Juniorzy Chemika grali z Iną Goleniów
autor: C80W sobotnich spotkaniach juniorzy Chemika Police spotkali się na własnym boisku z Iną Goleniów.

Juniorzy młodsi pokonali przeciwnika 6:0 (3:0), zaś gole zdobywali Emil Andrzejewski, Mateusz Sowała, Patryk Skowron, Łukasz Michalak, Jakub Karpiński i Patryk Galoch. Mecz juniorów starszych po remisie 1:1 (1:1) zakończył się podziałem punktów. Dla Iny bramkę zdobył Robert Żurowski, zaś remis zapewnił Adrian Chruściel.
Juniorzy Młodsi: Chemik Police - Ina Goleniów 6:0 (3:0)

JM Chemik: Rudnicki - Szewczykowski (41’ Michalak), Piotrowski (41’ Stańczyk), Kropidłowski (45’ Kupiński), Sasin (45’ KarpińskiI, Sowała (41’ Szczupaczyński), Domin, Galoch, Andrzejewski (41’ Wiśniewski), Skowron (41’ Świderski), Neumann

JM Ina: Nowakowski - Michałowski, Gręda, Obolewicz, Gibała, Nieszporek (49’ Szulc), Mojsiewicz, Rozentalski, Kamiński (41’ Dereżyński), Jastrzębski (60’ Szymfeld), Banachewicz (72’ Swół)

1:0 - 2 minuta - Emil Andrzejewski (karny)
2:0 - 31 minuta - Mateusz Sowała
3:0 - 39 minuta - Patryk Skowron
4:0 - 57 minuta - Łukasz Michalak (karny)
5:0 - 59 minuta - Jakub Karpiński
6:0 - 62 minuta - Patryk Galoch

Przed spotkaniem trener Maciej Mateńko odebrał z rąk wiceprezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, Pana Waldemara Echausta pamiątkowy puchar za wygranie Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych z poprzednim sezonie.

Przed sobotnim spotkaniem łatwo było wskazać faworyta spotkania. Był nim Chemik, który jak przystało na faworyta od pierwszego gwizdka rzucił się do ataków. W 2 minucie po faulu Obolewicza na Patryku Skowronie sędzia podyktował rzut karny, zaś jedenastkę wykorzystał Emil Andrzejewski. W 31 minucie na 30 metrze piłkę przyjął i fantastycznym strzałem w samo okienko podwyższył wynik. Kilka chwil później przysłowiową „bramkę do szatni” po dośrodkowaniu Pawła Szczewczykowskiego głową zdobył Skowron. O tym ja duża była przewaga Chemików niech świadczy fakt, iż bramkarz z Polic - Krystian Rudnicki w pierwszej połowie zaledwie dwukrotnie miał kontakt z piłką.

Po wznowieniu gry Chemik nadal zdecydowanie przeważał. Nieco ponad kwadrans po wznowieniu gry w polu karnym Iny Łukasz Szymfeld walcząc o piłkę sfaulował Kamila Wiśniewskiego i sędzia spotkania po raz drugi odgwizdał „wapno”. Rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Michalak. Ten sam zawodnik miał swój udział dwie minuty później przy bramce Jakuba Karpińskiego. Michalak dośrodkował z prawego skrzydła, zaś akcję strzałem z woleja na dalszym słupku zakończył Karpiński. W 62 minucie padła ostatnia bramka spotkania i padła w dość nietypowych okolicznościach. Po faulu w bocznym sektorze w pole karne ruszył bramkarz Chemika Rudnicki. Po dośrodkowaniu piłka wylądowała na przedpolu, powracający Rudnicki presingiem odebrał ją jednemu z obrońców, zbiegł do boku i idealnie dośrodkował na głowę Patryka Galocha.

Juniorzy starsi: Chemik Police - Ina Goleniów 1:1 (1:1)

JS Chemik: Rudnicki - Myśliński, Kopociński (77’ Śmietana), Chruściel, Manuszewski (89’ Piotrowski), Felicki, Czapiewski (67’ Słotwiński), Kaczorowski, Susmarski, Gryciak, Majos

JS Ina: Grabowski - Żelichowski, Jaśkowiak, Szczęsny, Kęsior, Lebioda, Podyma, Szczyciński, Żurowski, Jurasek, Kuś (73’ Kamiński)

0:1 - 20 minuta - Robert Żurowski
1:1 - 25 minuta - Adrian Chruściel (karny)

Mimo przewagi Chemika to Ina zdobyła pierwszą bramkę spotkania. W 20 minucie Łukasz Jurasek z popędził lewą stroną i spod końcowej linii podał na krótki słupek do Roberta Żurowskiego. Żurowski strzałem z pierwszej piłki pokonał Rudnickiego. Pięć minut później był już remis. Tym razem po prostopadłym podaniu Mariusz Grabowski sfaulował mijającego go Łukasza Gryciaka. Sędzia wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki, zaś piłkę do siatki skierował Adrian Chruściel. Zaledwie trzy minuty później arbiter spotkania po raz drugi po faulu odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Żurowski, jednak Rudnicki stanął na wysokości zadania i sparował strzał do boku.

LWJ młodsi (2010/2011)
Chemik Police JM Ina Goleniów
6 0
02-10-2010 13:30
widzów: 40
1:0 - 2' - Emil Andrzejewski (rzut karny)
2:0 - 31' - Mateusz Sowała
3:0 - 39' - Patryk Skowron
4:0 - 57' - Łukasz Michalak (rzut karny)
5:0 - 59' - Jakub Karpiński
6:0 - 62' - Patryk Galoch
Chemik: Rudnicki - Szewczykowski (41’ Michalak), Piotrowski (41’ Stańczyk), Kropidłowski (45’ Kupiński), Sasin (45’ Karpiński), Sowała (41’ Szczupaczyński), Domin, Galoch, Andrzejewski (41’ Wiśniewski), Skowron (41’ Świderski), Neumann

Ina: Nowakowski- Gręda, Gibała, Obolewicz, Michałowski- Mojsiewicz, Rozentalski, Nieszporek (55' Szulc), Kamiński (45' Dereżyński)- Jastrzębski, Banachewicz (70' Swół)

żółte kartki: Michałowski, Mojsiewicz (Ina) sędzia: Ponikowski K Wojciechowski A Maśniak M

Dane pomogli uzupełnić: danon19, Reminho16, danon19, ZeteMeL - dziękujemy